Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в Twitter

телефони лікарні та обласної консультативної поліклініки

Телефон для довідок

(0552) 42-21-25

Реєстратура поліклініки

(0552) 49-92-43

Mobile menu

 Традиційно, кожного року, в травні місяці відзначається Всеукраїнський Тиждень Планування Сім’ї.  Цьогоріч Міністерство охорони здоров’я України визначило період проведення Тижня Планування Сім’ї  з 10.05.2019 р. по 17.05.2019 р. Метою проведення Тижня є підвищення поінформованості населення з актуальних  питань охорони репродуктивного здоров’я, значимості збереження репродуктивного здоров’я, пропаганди здорового способу життя та покращення демографічної ситуації в країні.

 За 28 років Незалежності населення України скоротилось на 11 млн. Кількість дитячого населення з 13,225 млн. у 1991 році скоротилась до 7,614 млн. у 2016 році. По Херсонській області народжуваність щорічно зменшується на 900 пологів.  Нині за статистикою на 1 жінку в Україні припадає 1,5 дитини.

Враховуючи наведені факти та деякі інші соціальні аспекти, такі як: процеси міграції, розповсюдження соціально небезпечних захворювань (туберкульоз, СНІД), вроджені та спадкові хвороби, превалювання смертності над народжуваністю в країні, не важко підрахувати, що при таких темпах через 1–1,5 біологічних поколінь українська нація етнографічно та генетично може зникнути. Показники здоров`я населення України значно нижчі, ніж у 15 країнах – членах Європейського Союзу.

За інтегральним показником “стан здоров`я – тривалість життя” серед країн СНД Україна посідає передостаннє місце в Європі.

Центри планування сім’ї – надійний спосіб збереження та покращення здоров’я жінок, дітей та чоловіків. Відповідальність за  здоров’є  майбутнього покоління лягає в першу чергу на батьків. Та передбачає оволодіння знаннями про те, з якого віку можна народжувати дітей,  яких інтервалів дотримуватись між пологами, а головне – практикувати здорову, по відношенню до себе та майбутнього покоління, поведінку. Дуже важливо знати методи запобігання небажаній вагітності. Це допоможе уникнути аборту – шкідливої та небезпечної для здоров’я жінки операції. Лише за 2018 рік по Україні зареєстровано 89 тисяч абортів, з них 2 790  по Херсонській області.

Провідною установою служби планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я населення у Херсонській  області є Обласний Центр планування сімї та репродукції людини (надалі ОЦПС) на базі Херсонської обласної клінічної лікарні. Центр проводить роботу  з підготовки спеціалістів, здійснює зв’язок з медичними закладами та громадськістю, виробляючи стратегію і тактику для медичних установ з метою покращення доступності медичної допомоги населенню з питань репродуктивного здоров’я. Веде активну просвітницьку діяльність у формуванні відповідальної безпечної статевої поведінки у населення, підвищення професійного рівня медиків в системі репродуктивного здоров’я.

Тільки ОЦПС  має можливість надання висококваліфікованої медичної допомоги з планування сім’ї, планування вагітності, з непліддя та профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом, лікування патологічних процесів шийки матки, надання допомоги чоловікам та жінкам різних вікових груп.

Дбайте про своє здоровє  та здоровє  своїх дітей !

Відроджуємо Україну!

 

 

                                                             керівник Обласного Центру планування сімї

                                                             Ушакова Наталя Владиславівна.                                                         

Теги: