Геморой - така проблема, коли і сам перевірити не можеш і другому не покажеш. Більше 50% дорослого населення живуть і страждають на цю недугу. Така висока поширеність хвороби аж ніяк не пов'язана зі складністю лікування, а в першу чергу із сором'язливістю, через яку люди відкладають візит до проктолога. За допомогою звертаються тільки тоді, коли зовсім нестерпно боляче і дискомфортно.

Що ж таке геморой?

Геморой являє собою варикозне розширення вен прямої кишки, в наслідок чого утворюються гемороїдальні вузли як всередині, так і зовні анального каналу. Хвороба може то загострюватися, то переходити в стадію ремісії, проте сама по собі ця хвороба не пройде.

А які початкові прояви геморою

Початкові прояви: в першу чергу пацієнти відзначають випадання якихось утворень з заднього проходу, виділення алої крові в момент спорожнення кишечника, дискомфорт, свербіж.

Мало хто знає, що на ранніх стадіях хвороби з нею можна впоратися без скальпеля і болю.

Геморой як і раніше є одним з найпоширеніших захворювань в світі. В Євросоюзі від цієї хвороби страждає кожен другий. У структурі проктологічних захворювань це захворювання займає лідируюче позиції - більш 40% випадків щорічних звернень до лікаря проктолога припадає на частку геморою. І, хоча, найбільш часто гемороєм хворіють люди у віці від 35 до 55 років, нерідко це захворювання зустрічається і у більш молодих.

А чи існують нові методи лікування геморою?

На сьогоднішній день придумано багато малоінвазивних методів вирішення даної проблеми. Однак стереотипи в наш час руйнуються під натиском лазерних технологій, які міцно увійшли і в таку галузь медицини, як проктология. На ряду таких поширених методик як: латексне лігування, HAL-RAR, THD, використанням апарату Сургитрон, LigaSure з'явився абсолютно новий метод, який дуже добре себе зарекомендував. Це лікування геморою за допомогою лазера, так звана лазерна геморроідопластика (LHP) або лазерна вапоризація.

Нещодавно наш лікар проктолог, Плахотний Роман Олександрович, побував на Міжнародній конференції проктологів в Казані. Де лікарі з Кореї, Америки, Англії, Італії, Чехії, Болгарії, інших країн Європи, ділилися своїм досвідом - робили показові операції різними методами при лікуванні геморою на різних стадіях захворювання, в тому числі і лазерну геморроідпластику (LHP) для присутніх лікарів. Все це базувалося на доказовій медицині і метод лазерної геморроідопластики (LHP), її так само називають лазерною вапоризацією, показав себе як дуже ефективний метод боротьби з гемороєм на будь-якій стадії захворювання. Аналізуючи всі доводи, Плахотний Роман Олександрович, більше ніж упевнений, що лазерна вапоризації (LHP) перевершила такі методики як латексне лігування, HAL-RAR, THD.

Трохи про методику:

Лазерна геморроідопластика. (LaserHemorrhoidoPlasty) LHP®

Цей підхід використовується для лікування пізніх стадій геморою під відповідною анестезією. Енергія лазера централізовано направляється в гемороїдальних вузол. В цьому випадку в гемороїдальних вузол вводиться "лазерна голочка" і проводиться припікання, в результаті чого вузол сплющується - прилипає до стінки кишечника. Біль не сильна, але з'являється фізіологічний опік, пацієнт відчуває деякий дискомфорт. Завдяки цій технології геморой можна лікувати відповідно до його розміром, не завдаючи ніякої шкоди слизовій оболонці або епітеліальної вистилки анального каналу.

Переваги LHP (Laser Hemorrhoidoplasty):

• Ні розрізів, висічення і відкритих ран
  • Безболісність (мінімально болюча процедура)
  • Ні ушкоджень слизової оболонки або епітеліального вистилання анального каналу
  • Лікар може бачити, де знаходиться кінчик волокна
  • Амбулаторне або коротке перебування пацієнта в стаціонарі (на ніч)
  • Адаптоване скорочення кожної гемороїдальної шишки
  • Короткий час виконання
  • Ні стенозу, немає нетримання
  • Без розміщення сторонніх предметів (немає перетискання судин)
  • Без застосування лікарських засобів
  • Менше ускладнень

Ця терапія надає більш комфортний післяопераційний період у пацієнта, особливо, що стосується післяопераційного болю і відновлення в порівнянні з традиційним хірургічним втручанням для 2-го, 3-го та 4-го ступеня геморою.

Як відомо, чим раніше почати лікувати хворобу, тим швидше і ефективніше можна впоратися з нею за допомогою сучасних методик, лазерних маніпуляцій - безболісних, малотравматичних, після яких не треба лежати в стаціонарі. Крім того, необхідно знати точний діагноз. Схожі симптоми з гемороєм мають і інші серйозні і небезпечні захворювання, такі як рак прямої кишки, хвороба Крона, виразковий коліт, поліпи та інші.

Таке лікування саме передове на сьогоднішній день, а наші фахівці мають багату практику і позитивний досвід в лікуванні проктологічних захворювань. Тут пропонуються лазерні процедури і операції, які є на сьогоднішній день інноваційними у всьому світі. Лазерні методи лікування геморою постійно розвиваються і сьогодні вони відмінно себе зарекомендували.

Тому, якщо у Вас є ознаки захворювання, закликаю Вас звернутися до проктолога на консультацію для своєчасного, швидкого і ефективного лікування.