У 1959 році у лікарні було створено рентген-радіологічне відділення, яке до 1977 року очолював Є. В. Голинський. У подальшому завідувачами рентгенологічної служби лікарні багато років були висококваліфіковані лікарі Л.Я. Логвіненко та Л.І.Іщенко. 

Основним напрямком роботи відділення є проведення діагностичних рентгенівських досліджень в обласній консультативній поліклініці, діагностичному центрі та стаціонарних відділеннях лікарні. Протягом року в лікарні виконується близько 50 тисяч рентгенівських досліджень.

 

Колектив відділення:

Зав.відділенням – Іщенко Сергій Олександрович

Лікарі:

-вища категорія:

-перша категорія:

-друга категорія:

Старша медична сестра Арутіна Оксана Сергіївна, тел 49 61 40

 


Відділення має усе необхідне для надання якісної діагностичної допомоги:


 

 

 

У 2013 році відділення дооснащено сучасним рентген-діагностичним комплексом експертного класу з функцією цифрової рентгеноскопії (єдиний по області). 


Передові технології досліджень:

У 1991 році у лікарні було введено магнітно-резонансний томограф (1,5 Т), що надало можливість візуалізувати захворювання центральної нервової системи, паренхіматозних органів та органів малого тазу,  кістково-м’язової системи. Очолює роботу кабінету досвідчений лікар Харлан В.І. – ініціатор запровадження методу в лікарні.

Телефон кабінету МРТ (0552) 49 25 48

Сьогодні у кабінеті МРТ запроваджено такі сучасні методики:

  • магнітно-резонансна томографія головного мозку та хребта з використанням засобів контрастування;
  • дослідження органів середостіння;
  • томографія органів черевної порожнини і тазу;
  • МРТ-ангіографія. 

Протягом року виконується більше 17 тисяч досліджень. 

 

МРТ (Магнітно-резонансна томографія) - метод дослідження внутрішніх органів людини з використанням фізичного явища ядерно-магнітного резонансу. Метод заснований на вимірюванні електро-магнітного відгуку атомів водню на порушення їх певною комбінацією електро-магнітних хвиль в постійному магнітному полі високої напруженості.

 

Основні переваги магнітно-резонанснойтомографіі:

  • неіназівность (не вимагає проникнення в тіло пацієнта)
  • нешкідливість (відсутність рентгенівського «опромінення»)
  • висока достовірність отриманої інформації

За допомогою магнітно-резонансної томографії можливо дослідження самих мікроскопічних структур:

  • Головного і спинного мозку;
  • Хребта, суглобів;
  • Серця;
  • Органів грудної та черевної порожнин;
  • Нирок та сечовидільної системи;
  • Малого тазу;
  • Плода;
  • Проведення дослідження судин без застосування алергенної контрасту!

 

Протипоказання до проведення МРТ

  • Наявність у пацієнта штучного водія ритму;
  • Наявність у пацієнта внутрішньочерепних феромагнітних гемостатичних кліпс;
  • Наявність у пацієнта періорбітальних феромагнітних чужорідних тіл;
  • Наявність у пацієнта дозаторів інсуліну;
  • Перший триместр вагітності (до 13 тижнів).

 

Техніка проведення МРТ.

Під час проведення дослідження пацієнт лежить нерухомо всередині спеціальної камери. З метою зниження шумового ефекту від роботи приладу пацієнтові одягають навушники, тривалість дослідження становить 15 - 20 хвилин, протягом яких потрібно лежати без руху, саме тому у дітей молодшого віку дослідження проводиться під короткочасною внутрішньовенною анестезією.

 

Підготовка до МРТ-дослідження.

Потрібно вийняти з кишень і зняти з себе ВСЕ металеві предмети (мобільниетелефони, монети, прикраси, шпильки, ключі і тд), так як, вони можуть бути притягнуті магнітним полем з великою швидкістю, нанести травму пацієнту або медичному персоналу і надовго вивести з ладу томограф!

Магнітно-резонансне дослідження проходить в положенні лежачи. Для кожного дослідження виконується певна укладання. У стандартний набір укладок пацієнтів входять наступні варіанти: лежачи на спині головою вперед, лежачи на спині ногами вперед, лежачи на животі руки вздовж тіла, лежачи на животі з витягнутою вперед рукою.


У 2005 році операційну хірургічного відділення було оснащено рентгендіагностичним апаратом з С-подібною дугою (Apelem), що надало можливість розпочати операції на судинах та опорно-руховій системі під рентген-контролем. 

  

У 2009 році введено в дію 16-ти зрізовий мультиспіральний комп’ютерний томограф (МСКТ) і зроблено новий крок у поліпшенні діагностики. Очолює роботу кабінету висококваліфікований лікар Панченко Д.І.

Телефон кабінету МСКТ (0552) 46 09 96

 

 

Сьогодні у кабінеті комп’ютерної томографії, разом із звичайними дослідженнями, виконуються методики болюсного посилення (з визначенням швидкості та часу введення контрасту): ангіографія судин головного мозку, шиї, легень, середостіння та печінки, а також дослідження черевної порожнини. 

Важливим аспектом цієї технології є оцінка стану вищевказаних органів при ситуаціях, що загрожують життю хворого і потребують проведення невідкладних лікувальних заходів: травматичному пошкодженні органів, гострого болю в грудній клітці, гострому животі, інсультах тощо; значно посилюються можливості пошуку та диференціації пухлинних новоутворень усіх локалізацій.

Щороку виконується близько 12 тисяч досліджень. 

Призначення на дослідження:

  • Комп'ютерна томографія (КТ) головного мозку черепа дозволяє лікарю бачити пухлини, ділянки інсульту, гематоми, патології кровоносних судин і переломи.
  • КТ шиї призначають для виявлення пухлин і дослідження причин збільшення шийних лімфовузлів, запальних інфільтратів
  • КТ грудної клітки застосовують для уточнення змін легких, виявлених раніше при флюорографії або рентгенографії, для виключення пухлин, уточнення поширеності процесу патології судин.
  • КТ черевної порожнини і малого таза при травмі живота, для точної діагностики запідозрений патології перед операцією, виключення гематом, пухлин, уточнення поширеності процесу патології судин.
  • КТ хребта для виявлення запальних змін, переломів, пухлин кісткових структур, mts, при травмах.

 

На даний момент каб. МСКТ виконує повний комплекс досліджень

  1. МСКТ комплексне дослідження органів грудної клітки, черевної порожнини, малого таза без контрастного посилення.
  2. МСКТ комплексне дослідження органів грудної клітки, черевної порожнини, малого таза з контрастним посиленням, з отриманням артеріальної, венозної, паренхиматозной, відстроченою фази контрастування.
  3. МСКТ - урографія.
  4. МСКТ комплексне дослідження голови і шиї, хребта, верхніх і нижніх кінцівок, м'яких тканин, шлунка, кишечника з і без контрастного посилення.
  5. МСКТ ангіографія судин головного мозку, шиї, легенів, черевної порожнини, ниркових судин, грудної та черевної аорти, судин нижніх кінцівок, коронарних судин.
  6. МСКТ вентрикулография.
  7. МСКТ - перфузія судин голови.
  8. Біопсія під контролем МСКТ.
  9. МСКТ голови з дефектом кісток склепіння черепа для моделювання.
  10. МСКТ - ППН, сосковидних відростків і орбіт.

 

Безпеку експлуатації високотехнологічного обладнання лікарні і області забезпечують фахівці рентген-радіологічного відділення, яке багато років очолює висококваліфікований фахівець Остра Л.О. Поруч з нею працюють досвідчені фахівці: інженер-радіолог Молодчикова Н.І. та технік-дозиметрист Шлапак Т.С. Відділення має атестовану дозиметричну лабораторію.

  

Теги: