У центрі діагностики працює кабінет електроенцефалографії, де проводяться дослідження функції кори мозку методом ЕЕГ, надається консультування з питань епілепсії у неврологічних хворих, що включає:

 

 

Електроенцефалографія (ЕЕГ) — метод графічної реєстрації сумарної біоелектричної активності кори головного мозку, відведеної з поверхні шкіри голови.

ЕЕГ дозволяє проаналізувати фізіологічну зрілість і стан мозку (сон, бадьорість, пригнічення, кома), запідозрити наявність вогнищевих уражень, загальномозкових розладів та уточнити їх характер.

Можливості методу: 
- оцінювання біоелектричної активності кори мозку під час реєстрації,  виявлення пароксизмальних та епілептичних феноменів, спостереження в динаміці за змінами, що відбуваються з мозком;
- метод не дає можливості діагностувати вогнищеві ураження мозку. Чітко визначити джерело епілептичноїї активності за допомогою скальпової  ЕЕГ також неможливо (для цього використовуємо нейровізуалізаційні методики - МРТ\МСКТ).

Протипоказання для проведення ЕЕГ:

Як проводять електроенцефалографію: (каб № 239)

ЕЕГ головного мозку — безпечне і безболісне дослідження, під час якого  пацієнт, у стані розслаблення сидить із закритими очима у затеменій кабінці. Лаборант одягає на голову спеціальну шапочку, оснащену електродами. Весь час досліджений перебуває під пильним наглядом медичного персоналу.

·     Через деякий час після проведення процедури фахівець надає результати дослідження ЕЕГ головного мозку у вигляді заключення, які попередньо заноситься в базу даних, і  може бути використано надалі.

У центрі діагностики також проводять РЕГ та ЕХО-ЕГ.

РЕГ (реоенцефалографія) – кабінет№ 236

 

Для виявлення судинної патології проводять РЕГ головного мозку.

РЕГ - метод, за допомогою якого можлива непряма оцінка кровонаповнення головного мозку та стану судин конкретного відділу мозку.

Ехо-ЕГ (ехоенцефалографія) - кабінет № 236

Ехоенцефалографія — обстеження мозку з метою діагностування об’ємних захворювань голови, в основі якого лежить відбиття ультразвуку від анатомічних структур.

В нормі відстань між серединними структурами та поверхневими тканинами голови однакова з обох сторін. У разі об’ємної патології мозку ця відстань різна, бо серединні структури зміщуються.

  ЕХО-ЕГ головного мозку є ефективним і простим способом обстеження в процесі надання невідкладної швидкої допомоги, при скринінгових дослідженнях (для встановлення попереднього діагнозу).

Теги: