Під норицями прямої кишки розуміють патологічний канал, внутрішній отвір якого відкривається в просвіт прямої кишки, зовнішнішний - на шкірі промежини.

Дана патологія серед проктологічних хворих зустрічається в

15,1-22,2% випадків. Захворювання розвивається внаслідок перенесеного гострого парапроктиту, чому сприяє пізнє звернення пацієнта по медичну допомогу, а також вибір неправильної тактики лікування гострого процесу. 

Відповідно до класифікації Воробйова Г. І., виділяють наступні варіанти нориць прямої кишки:

У свою чергу, транс- і екстрасфінктерні нориці можуть з'єднуватися з порожнинами в ішіоректальній і пельвіоректальній клітковині, тоді говорять про складні нориці.

Тривалість процесу обумовлена ​​потраплянням в просвіт нориці газів і калу, що з часом, без своєчасного хірургічного втручання, може привести до розвитку ускладнень.

Існує безліч методів лікування нориць прямої кишки, вибір яких залежить від типу нориці, наявності запального процесу параректальної клітковини, гнійників і інфільтратів.

Головними недоліками цих методик є висока частота рецидивів (10-35%), і післяопераційна недостатність анального жому (10-57%).

Все це послужило приводом для розробки нових способів лікування нориць прямої кишки.

 

Тайський хірург Arun Rojanasakul розробив спосіб лігування норицевого ходу в міжсфінктерном просторі. Дана методика отримала назву LIFT (the Ligation of Intersphincteric Fistula Tract) - це новий метод хірургічного лікування транс. і екстрасфінктерних нориць, при якому не відбувається руйнування м'язів анального жому та відповідно не призводить до недостатності анального жому, а це в свою чергу дуже важливо при даній патології.

Після відвідування нашим лікарем проктологом Плахотним Романом Олександровичем Міжнародної конференції проктологів в Казані. Де лікарі з Кореї, Америки, Англії, Італії, Чехії, Болгарії та інших країн Європи, ділилися своїм досвідом - робили показові операції різними методами при лікуванні транссфінктерних та екстрасфінктерних складних нориць для присутніх лікарів. Все це базувалося на доказовій медицині і метод LIFT (the Ligation of Intersphincteric Fistula Tract) - лігування норицевого ходу в межсфінктерном просторі, показав себе як дуже ефективний метод боротьби з норицями будь-якої складності.

З 2018 року ця операція (LIFT- лігування норицевого ходу в межсфінктерном просторі) успішно виконується лікарем проктологом Плахотним Романом Олександровичем в Херсонській обласній клінічній лікарні.

Тому, якщо у Вас є ознаки захворювання, закликаємо Вас звернутися до проктолога на консультацію для своєчасного, швидкого та ефективного лікування.

Теги: