телефони лікарні та обласної консультативної поліклініки

Телефон для довідок

(0552) 42-21-25

Реєстратура поліклініки

(0552) 49-92-43

Mobile menu

Доводимо до відома! З 01.04.2020р. КНП "ХОКЛ" ХОР працює по п'ятиденному робочому графіку з двома вихідними: субота і неділя!

Хірургічне відділення Херсонської обласної клінічної лікарні за обсягами оперативних втручань займає провідне місце серед хірургічних відділень обласних лікарень України. У лікарні виконується п’ята частина від усіх операцій в області, а операції на щитовидній залозі виконуються лише в обласній клінічній лікарні (до 200 операцій на рік). Хірургічна активність у відділенні стабільно складає близько 95%. 

Сьогодні у відділенні продовжується удосконалення оперативних втручань, насамперед за рахунок мініінвазивних методик. Фахівцями відділення розроблено та втілено методики пункційного лікування під  УЗ-контролем кіст підшлункової залози та печінки, гнійників черевної порожнини. З 2013 року у відділенні використовується обладнання для однопортової хірургії – виконуються однопортові холецистєктомії з відмінним косметичним результатом.. 

З 2006 року на базі відділення відкрито проктологічний центр (керівник Шкріба І.І.) і  забезпечено надання високоякісної допомоги хворим з травмами, запальними захворюваннями та  пухлинами товстої кишки, крижово-куприкової області та промежини.

Хірургічне відділення ХОКЛ відоме своєю славетною історією та багатими традиціями. Хірургічна допомога хворим надавалася одразу  від заснування лікарні. У різні роки очолювали відділення і сприяли розвитку оперативних втручань  висококваліфіковані хірурги: Петровський Я.І., Горбенко М.Д., Герман М.М., Вороной Ю.Ю.   

Проте організатором спеціалізованої хірургічної допомоги став П.І. Юрженко, який очолив відділення у 1937 році. У повоєнні роки він диференціював хірургічну допомогу і здійснив відкриття спеціалізованих відділень: травматологічного, онкологічного, урологічного, фтизіохірургічного, дитячої хірургії, нейрохірургії, торакальної хірургії, опікового.

У подальшому хірургічне відділення очолювали талановиті хірурги, Заслужені лікарі України Гордєєв В.І. та Сербул М.М.  У 1997 році у відділенні, вперше в Україні, виконано лапароскопічні спленектомію, нефректомію, лапароскопічні втручання при гострому панкреатиті. 

 

 

Відділення  оснащене найсучаснішим діагностичним і лікувальним обладнанням

На сучасному діагностичному обладнанні виконується увесь спектр ендоскопічних та ультразвукових досліджень. У складних для діагностики випадків використовується  методика МРТ та МСКТ органів малого тазу і черевної порожнини з посиленням.

У відділенні проводиться оперативне лікування хворих шляхом використання найсучасніших малоінвазивних методів лікування хірургічної патології із застосуванням відеоендоскопічної апаратури (однопортова, лапароскопічна). Питома вага лапароскопічних втручань у структурі операцій відділення складає більше 30%

Виконується широкий спектр оперативних втручань при різноманітних хірургічних захворюваннях, а саме при:

 • гострому апендициті, 
 • защемлених килах, 
 • алогерніопластика при пахових, стегнових, пупкових та післяопераційних грижах з допомогою синтетичних протезів на сучасному рівні,  
 • гострому та хронічному холециститі, гострому панкреатиті, 
 • перфоративній виразці шлунку і дванадцятипалої кишки, 
 • кишковій непрохідності, в тому числі при онкопатології, 
 • шлунково-кишкових кровотечах, операції на шлунку та 12-ти палій кишці, 
 • операції на печінці (кісти, абсцеси, ехінококоз),  печінкових протоках, 
 • захворюваннях шкіри, підшкірної клітковини, 
 • надається невідкладна хірургічна допомога при торакоабдомінальній травмі;
 • ендоскопічні транспапілярні втручання на панкреато-біліарній протоковій системі ( ендоскопічна папілотомія, механічна літотрипсія, літоекстракція).
 • пункційні методи лікування кіст печінки,   підшлункової залози, абсцесів печінки і черевної порожнини (разом із спеціалістами з променевої та ультразвукової діагностики).

  Хірургічне відділення  є  єдиним  в  області, де надається допомога  хворим з патологією щитоподібної залози та інших ендокринних  органів, що  потребують хірургічного  втручання  - пухлинні процеси щитоподібної  залози, наднирників,    підшлункової  залози  (інсуломи),  паращитовидних залоз, хворим з ожирінням (ліпосакція, ліподермектомія, пластика передньої стінки живота) 

 


 

Проктологічний центр на базі хірургічного відділення надає високоспеціалізовану допомогу хворим з захворюваннями товстого кишковника.

Не існує таких захворювань ободової і прямої кишки, які не лікуються в проктологічному центрі ХОКЛ!

У центрі надається  високоспеціалізована допомога пацієнтам з: 

1) Непухлинними захворюваннями прямої кишки, параректальної ділянки (парапроктити, нориці, тріщини, геморой і т.д.). 

2) Доброякісні та злоякісні пухлинні захворювання ободової та прямої кишки. Використовуються ендоскопічі, лапароскопічні та конвенційні методи хірургічного лікування. Проводимо складні розширені, комбіновані, поєднані операційні втручання при онкопатології.

3) Запальні захворювання товстої кишки (хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт): консервативне та хірургічне лікування. Виконується  сфінктерозберігаючі операції зі збереженням пасажу за рахунок формування ілеоанальних резервуарів.

4) Вроджені захворювання товстої кишки.

5) Хронічні закрепи (обстирпаційний синдром).

6) Травматичні пошкодження та посттравматичні вади прямої та ободової кишки.

7) Епітеліальні куприкові ходи (пілонідальні синуси). 

Також на базі проктологічного центру надається медична, реабілітаційна та психологічна допомога інвалідам зі стомами. 

 

При лікуванні геморою крім традиційного операційного втручання використовуються сучасні малоінвазивні методи лікування: трансанальну доплерівську деартеризацію гемороїдальних вузлів; накладання латексних кілець; інфрачервону коагуляцію. Застосовується радіохірургічний прилад "Сургітрон" - атравматичний спосіб оперативного втручання без  пошкодження м'яких тканин.

 

 

 

Сьогодні висококваліфіковану допомогу хворим надають:

  завідуючий хірургічним відділенням Пятигорець В.О., лікарі хірурги:  Яновський О.П., Мороз О.М., Близнюк А.Ф., Кондрашов І.В., Адамович С.В., Грудецький В.В., Александров Є.В., Яців А.Р. та проктологи: Плахотний Р.О., Кумар Н.П.

Колектив відділення відрізняється високим професіоналізмом, відповідальністю, увагою до пацієнтів, дотриманням деонтологічних взаємовідносин із хворими.

У відділенні працюють  спеціалісти з вищою кваліфікаційною категорією, величезним досвідом роботи, які досконало володіють технікою абдомінальної хірургії , надають екстрену і планову консультативну допомогу в межах Херсона та області. 

Лікарі відділення постійно підвищують свою кваліфікацію на міжнародних  семінарах, конференціях, з'їздах, щодо перспектив ендоскопічної хірургії, втілюють у практику досягнення медичної науки та техніки, перебувають у постійному пошуку нових форм і методів роботи.

 

З 2014 року очолює хірургічне відділенням: Пятигорець Володимир Олексійович.

  

Мета працівників відділення - повернути здоров’я нашим пацієнтам, зробити їх лікування найбільш комфортним та покращити якість життя, наш професіоналізм в поєднанні з найсучаснішими технологіями гарантують найвищу якість лікування.  

 

Телефон відділення (0552) 49-14-78, 42-35-83

 

Теги: