Лабораторне відділення є підрозділом обласної клінічної лікарні з 70-ти річним досвідом роботи в сфері лабораторних досліджень - клінічна лабораторія була утворена в обласній лікарні в 1944 році.

Відділення оснащене сучасним високоякісним обладнанням, технічні характеристики якого відповідають міжнародним стандартам:

 

Застосування сучасних вимірювальних приладів підвищують надійність і якість результатів досліджень.

Лабораторне відділення регулярно приймає участь в міжнародній програмі контролю PREVECAL.

Співробітники лабораторії - це грамотний, працьовитий і згуртований колектив. Всі фахівці вищої та середньої ланки мають державні кваліфікаційні сертифікати. З 11-ти лікарів-лаборантів, вісім мають вищу категорію, з 25-ти фельдшеров- лаборантів - 17 з вищою категорією. Колектив лікарів бере активну участь в навчанні і підготовці фахівців на робочому місці з питань «Лабораторна діагностика захворювань крові», а також постдипломное навчання інтернів.

Лабораторне відділення за рік проводить до мільйона досліджень.

Діапазон лабораторних досліджень складає 240 методик. Лабораторне відділення забезпечує наступні види лабораторних досліджень: гематологічні, загальноклінічні, біохімічні, дослідження системи гемостазу, изосерологической, бактеріологічні.

Ми проводимо дослідження всіх біологічних матеріалів (кров, сеча, кал, дуоденальне вміст, спинномозкова рідина, рідина з серозних порожнин, харкотиння, виділення статевих органів, сік простати, синовіальна рідина, навколоплідні води, грудне молоко).

Гематологічні дослідження налічують 15 методик - від стандартного загального аналізу крові до дослідження пунктату кісткового мозку (міелограмма).

 Біохімічні дослідження включають 54 методик - дослідження ниркового, печінкового, серцево - судинного та багатьох інших комплексів, а також системи гемостазу. Також ми проводимо імунологічні та серологічні дослідження. Бактеріологічні дослідження включають дослідження виділення патогенних, умовно-патогенних і непатогенних мікроорганізмів (Staphylococcus, Streptococcus, Escherichia, Klebsiella, ProteusPseudomonas, Candidu і ін.) З біологічного матеріалу - крові, спинномозковій рідині, жовчі, сечі, фекалій, виділень верхніх і нижніх дихальних шляхів , відкритих інфікованих ран, виділень очей, вух, жіночих статевих органів з визначенням чутливості до антибіотиків. Для контролю санітарно-гігієнічного режиму в лікувальному закладі ми досліджуємо і контролюємо об'єкти зовнішнього середовища, повітря, перев'язувальний та шовний матеріал, хірургічний інструмент, операційне поле пацієнта і руки оперує лікаря до початку операції.

Цілодобово працює ургентна лабораторія.

Автоматизацію лабораторії  допомагає здійснити лабораторна інформаційна система «Доктор Елекс», яку з 01 липня 2014 року введено в роботу лабораторного відділення лікарні.

   

Завідувач лабораторним відділенням Кравченко Оксана Андріївна

 

 

На базі лабораторного відділення Херсонської обласної клінічної лікарні можна здати  наступні нові дослідження:

 

Для хворих на цукровий діабет проводимо дослідженя  HbAlc  (глікованого гемоглобіну)  на автоматичному біохімічному аналізаторі Cobas Integra.

Лабораторне відділення  має автоматичну систему   HYDRASYS  французької фірми Себія для проведення  дослідження білкових фракцій та проведення методики імунофіксації білків для скринінгу та типуванню М-градієта.

 На автоматичному аналізаторі Cobas c311 виконуються кількісне дослідження IgA, IgM, IgG а також кількісне дослідження kaппa та лямбда ланцюгів, з розрахунком коефіцієнта К/Л, для моніторингу лікування хворих на  мієломну хворобу.

Для контролю системи згортанні проводяться дослідження Д-димеру, антитромбіну III на автоматичному аналізаторі Goag M  виробник – DSAGON , Угорщина з оптичною системою вимірювання .

Теги: