У 2019 році Херсонській обласній клінічній лікарні, одному з найстаріших закладів охорони здоров’я України, виповнилося 200 років. Лікарня була заснована у 1819 році, як губернська і у подальшому швидко стала одним з найбільших і  добре організованих закладів охорони здоров’я Російської імперії. На протязі майже двох століть лікарня є головним лікувальним закладом губернії і області.

 

Значного розвитку лікарня набула за останні десятиріччя.  У 1998 році лікарня одна із перших пройшла державну акредитацію та отримала вищу акредитаційну категорію та ліцензію на медичну практику. У 1998 році лікарні присвоєно статус клінічної.  У 2003 році за результатами рейтингової оцінки міжнародної  іміджевої програми «Лідери ХХІ сторіччя» лікарня визнана кращим закладом охорони здоров’я України. Сьогодні Херсонська обласна клінічна лікарня - це потужний, сучасний заклад  третинного рівня, який надає широкий спектр спеціалізованої, висококваліфікованої медичної допомоги населенню області.

   

 

У складі лікарні 19 стаціонарних відділень, 11 із них - відділення хірургічного профілю. У стаціонарі розгорнуто 565 ліжок, на яких щорічно лікується більше 23 тисяч хворих.  Щорічно виконується більше 15 тисяч операцій. В обласній консультативній поліклініці (на 375 відвідувань на добу) ведеться прийом за 24 лікарняними спеціальностями.

У складі лікарні працюють Обласний діагностичний центр та інші Центри з надання консультативної лікувально-діагностичної допомоги:

Головний напрямок роботи лікарні полягає у підвищенні якості спеціалізованої медичної допомоги на основі впровадження сучасних медичних технологій та їх оновлення, системного контролю за дотриманням стандартів.

За останні роки значно зміцнилася лікувально-діагностична база лікарні. Придбано:

 

У лікарні здійснюються найсучасні медичні технології  
ХХІ сторіччя:

 

Лікарня  - головна база підвищення кваліфікації медичних кадрів області.  Колектив пишається багатьма провідними спеціалістами лікарні, серед яких сім кандидатів медичних наук та чотири Заслужених лікарі України, а також Заслужений працівник охорони здоров'я України. На базі закладу функціонують філії кафедр Кримського медичного університету з підготовки  лікарів-інтернів. У 2004 році на базі ортопедо-травматологічного відділення відкрита філія кафедри ортопедії Харківської МАПО та на базі відділення реанімації – філія кафедри реанімації Запорізької МАПО.

В лікарні відпрацьована система контролю за якістю лікувально-діагностичного процесу. В основі її систематична оцінка стану виконання затверджених стандартів якості роботи на всіх рівнях. Запроваджена рейтингова оцінка роботи стаціонарних відділень.

Посилено роботу із забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя у лікарні. У закладі затверджено схему управління санепідрежимом.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.1997р. № 765 "Про затвердження Порядку державної акредитації закладу охорони здоров'я", на виконання відповідного наказу МОЗ України від 30.07.2014р.№ 101-Адм у серпні 2014 року комісією МОЗ України проведено експертизу відповідності стандартам державної акредитації Херсонської обласної клінічної лікарні. За підсумками перевірки Головною акредитаційною комісією МОЗ України підтверджено вищу категорію Херсонській обласній клінічній лікарні та гарантію високої професійної діяльності закладу.

 

Ліцензії та подяки:

Ліцензія МОЗ
Ліцензія МОЗ Ліцензія МОЗ
Подяка міського голови
Подяка міського голови Подяка міського голови
Лист подяки від міського голови
Лист подяки від міського голови Лист подяки від міського голови
Почесна грамота Херсонської обласної ради
Почесна грамота Херсонської обласної ради Почесна грамота Херсонської обласної ради
Акредитаційний сертифікат
Акредитаційний сертифікат Акредитаційний сертифікат

Теги: