телефони лікарні та обласної консультативної поліклініки

Телефон для довідок

(0552) 42-21-25

Реєстратура поліклініки

(0552) 49-92-43

Mobile menu

Доводимо до відома! З 01.04.2020р. КНП "ХОКЛ" ХОР працює по п'ятиденному робочому графіку з двома вихідними: субота і неділя!

Інсульт мозку (ІМ) є однією з основних причин смертності, захворюваності та втрати працездатності в Україні та у всьому світі. Атеросклероз  є причиною розвитку понад третини від усіх ішемічних порушень мозкового кровообігу. Основне атеросклеротичне  ураження приходиться на сонні артерії, особливо в зоні біфуркації загальної сонної артерії.

Сонні артерії -  це основний судинний шлях (до 90%) кровопостачання головного мозку. Саме звуження або закупорка цих судин часто викликає миттєву ішемію головного мозку (недолік кисню і поживних речовин) і, як наслідок, призводить до інсультів. І якщо  просвіт судини перекритий більш, ніж на 50% (причому як при симптомному так і безсимптомному перебігу хвороби) – треба розглядати хірургічне відновлення кровотока, оскільки високий ризик інсульту;

Основні симптоми порушення прохідності сонних артерій : відчуття оніміння обличчя і кінцівок, яке виникає на стороні поразки; зниження інтелектуальних здібностей, працездатності; головний біль та запаморочення; тимчасові порушення зору, запаморочення і непритомність.

Показами до операції як правило є звуження артерії більш 70%, але в окремих випадках що до оперативного лікування с меншим стенозом рішення приймає лікар на наявності вагомих  показів (численні перенесені порушення мозкового кровообігу, нестабільна бляшка в артерії, погіршення неврологічної симптоматики, оклюзія іпсілатеральної артерії та ін.)

На теперішній час існує два основних типи оперативних втручань – каротидна ендартеректомія та стентування сонних артерій.

Каротидна  ендартеркектомія - це оперативне втручання, спрямоване на видалення атеросклеротичної бляшки, що знаходиться на внутрішній стінці сонної артерії. Результатом операції є відновлення порушеного кровотоку в сонної артерії. Цей метод давно впроваджено в діяльність відділення серцево-судинної хірургії  ХОКЛ, та являється ефективним методом відновлення прецеребрального кровотоку і протягом багатьох років залишалась основної операцією з відновлення каротидного кровотоку.  Але як всі відкриті операції ця методика має ряд недоліків – високий ризик кровотечі, неможливість реконструкції при дистальних  ураженнях внутрішньої сонної артерії, необхідність повного перетискання сонних артерії, що загрожує розвитком недостатності мозкового кровообігу та ін.

Стентування сонної артерії – найпередовіший і малотравматичний метод лікування стенозів сонних артерій в світі.

 Суть метода полягає в тому, що під місцевою анестезією, тонкою голкою, через шкіру проколюють судину на стегні і встановлюється спеціальний пристрій - інтродюсер. Через інтродюсер в судину вводиться спеціальний катетер (2 мм в діаметрі). По судинному руслу його просувають до місця звуження артерії. Встановлюють спеціальну пастку для запобігання потрапляння дрібних атеросклеротичних бляшок в просвіт артерій які живлять головний мозок.   І в кінцевому етапі в ділянці максимального звуження артерії встановлюють стент - спеціальний металевий каркас циліндричної форми і пористої структури. З його допомогою судина більше не перекривається, мозковий кровоток нормалізується. Контроль всіх маніпуляцій здійснюється за допомогою рентгенівського випромінювання на спеціальному високотехнологічному обладнанні - ангіографі.

Перевага вищеописаного методу полягає в тому, що немає необхідності загального наркозу, розрізу тканин і стінки судини, і, отже, є менш травматичним і дає можливість швидкого післяопераційного відновлення.

Після процедури у ряді випадків пункціонний отвір в стегнової артерії, через який проводиться маніпуляція закривається за допомогою спеціального зшиваючого  приладу, що зменьшує перебування пацієнта у стаціонаре менше однієї доби.

На базі центру інтервенційної радіології відділення кардіологічної та судинної хірургії у березні 2021 року було впроваджено цієї методики сумісно з ендоваскулярним хірургом Цогоевим Ю.Ю. (м. Одеса) та вдало прооперовано 3 хворих.

 

Клінічні випадкі

 

Усі пацієнти були виписані на першу добу після операції. Ускладнень під час та після процедури не було.

У висновку хочеться сказати, що на даному етапі розвитку медицини стентування сонних артерій є високоефективним методом лікування атеросклерозу сонних артерій з метою профілактики порушень мозгового кровообігу. Перевага даної методики не тільки в відсутність розрізів і нетривалому періоді стаціонарного лікування і післяопераційної реабілітації (хоча це теж дуже важливі фактори вибору). Головне - це висока ефективність, практично відсутність рецидивів.

 Дані операції виконуються в центрі інтервенційної радіології відділення серцево-судинної хірургії ХОКБ. Центр має сучасний ангіограф, висококваліфікований персонал, що дозволяє виконувати операції практично будь-якої складності при даній патології. А наявність високоякісного ангіографа істотно знижує дозу променевого навантаження пацієнта, що робить цю маніпуляцію максимально безпечною.

 

Контакти:

Керівник центру інтервенційної радіології ВКСХ ХОКЛ Боляновський Ігор Ігорович тел. +38 (050) 7461030; (0552) 496998

Завідувач відділенням кардіологічної та судинної хірургії ХОКБ Спірін Юрій Сергійович тел. +38 (067) 9077496; (0552) 496998

З 01.04.2021 р.  в КНП  «Херсонська обласна клінічна лікарня» Херсонської обласної ради, стартувала нова програма медичних гарантій: ведення вагітності в амбулаторних умовах, з обсягом медичних послуг, які надаються за цим пакетом.

 

Детальніше: Програма медичних гарантій з ведення вагітності в амбулаторних умовах

    Глаукома – небезпечне захворювання очей, що з часом призводить до сліпоти та           інвалідизації, найчастіше у віці від 40 років. Факторами ризику є тонка рогівка ока, хронічне запалення очей, вживання ліків, що підвищують внутрішньоочний тиск, випадки глаукоми в близьких родичів (спадковість). Існують і вроджені форми глаукоми.

     В Україні зареєстровано близько 220 тисяч людей із глаукомою, щороку фіксується близько 20 тисяч нових випадків. Кожна п'ята особа з інвалідністю зору – це людина, що втратила зір внаслідок глаукоми.

    Глаукома – це група захворювань, що мають різноманітне походження, проте спільні симптоми: підвищення внутрішньоочного тиску (ВОТ), звуження полів зору, ознаки прогресуючого пошкодження (атрофії) зорового нерва (нерва, що передає сигнали від ока до мозку) – глаукомної оптичної нейпропатії.

     При глаукомі властивий надлишок внутрішньоочної рідини (водянистої вологи) – через порушення її утворення, циркуляції чи відтоку з ока (очного яблука). Такі зміни, своєю чергою, призводять до виникнення незворотних порушень живлення у тканинах ока та зоровому нерві.

 

Детальніше: Глаукома. Діагностика та лікування

Катаракта – це прогресуюче, хронічне, в основному вікове захворювання, що розвивається у значної кількості людей  після 50 років. Катаракта є найпоширенішим офтальмологічним захворюванням у світі та основною причиною сліпоти, якої при своєчасному та правильному лікуванні можна уникнути.

Детальніше: Катаракта. Сучасний погляд на лікування

Чи доводилося вам чути шум та дзвін у вухах? Іноді це відчуття швидко зникає, а іноді з часом підсилюється. Що ж відбувається і куди бігти?

Детальніше: « Що дзвенить у ваших вухах?»

Дитячий гінеколог – це лікар, що займається діагностикою й лікуванням захворювань жіночої полової сфери у дівчаток.

Детальніше: Як треба підготуватися до відвідування дитячого гінеколога?

Атеросклероз (від грецьких слів athere - кашиця,  та skleros – твердий) – це хронічне захворювання кровоносних судин, при якому на внутрішній стінці артерій відкладається холестерин та інші ліпіди у вигляді атеросклеротичних бляшек.  Це призводить до таких змін: стінки артерій ущільнюються. втрачають еластичність, звужуються, в результаті цього зменшується приток крові до внутрішніх органів, особливо страждає серце та головний мозок, що може призвести до розвитку інфарка та інсульта.

Детальніше: Профілактика атеросклероза та розвитку ішемічної хвороби серця.

Кіста нирки - доброякісне утворення у вигляді порожнини з рідким вмістом. В більшості випадків клінічні прояви, симптоми для цієї патології відсутні або незначні. Кіста нирки часто є діагностичною знахідкою при ультразвуковому обстеженні нирок, що ще раз підтверджує важливість профілактичних оглядів.

Детальніше: Видалення кісти нирки