телефони лікарні та обласної консультативної поліклініки

Приймальне відділення

(066) 387-1201

 

(093) 511-6781

Mobile menu

Доводимо до відома! З 01.04.2020р. КНП "ХОКЛ" ХОР працює по п'ятиденному робочому графіку з двома вихідними: субота і неділя!

З наближенням тепла та сезону відпочинку варто поміркувати про профілактику деяких хворобливих станів, пов’язаних із купанням в водоймищах. Цілком природньо, що вода може потрапити до вух.  Людина скаржиться на неприємні відчуття в ділянці вуха, описує це як булькання, переливання в ньому.

   Щоб позбавитися дискомфорту

  1. треба лягти на бік так, щоб вухо, до якого потрапила вода, було внизу, зробити декілька ковтальних рухів, поштовхувань головою. Частіше за все вода може вилитися самостійно.
  2. зробити тоненький джгутик з бинта або вати, обережно вставити його в зовнішній слуховий прохід для поглинання води.

Не можна видаляти воду з вух ватяними паличками! Це призводить до травматизації шкіри слухового проходу, а іноді і барабанної перетинки.

Якщо після видалення води залишається шум у вухах, відчуття закладеності, знижується слух, можливі наступні варіанти:

  1. У вусі була сірчана пробка, яка набрякла та перекрила слуховий прохід. Видалити її ватяними паличками неможливо, необхідно звернутися до ЛОР-лікаря для промивання вуха, в більш легких випадках доцільно закапування препарата «А-церумен».
  2. Якщо сірчаної пробки немає, можливо почалося запалення шкіри зовнішнього слухового проходу. В цьому випадку до шуму у вусі та його закладеності приєднуються свербіж, біль, виділення (іноді з неприємним запахом) . В цьому разі необхідно негайно звернутися за спеціалізованою допомогою до лікаря-отоларинголога, щоб запалення не розповсюджувалося далі на вушну раковину.

    Серед профілактичних заходів варто згадати про застосування спеціальних шапочок для плавання та берушей. Як варіант, можна затулити вухо шматочком вати, змащеним вазеліном або дитячим кремом.

   При занурюванні, якщо вода потрапила до носу, його невдало прочистили, набряк від порожнини носу і носоглотки  може розповсюджуватися на слухову трубу та середнє вухо і в такому разі закладеність вуха та «простріли» в ньому гарантовані.

    Серед заходів першої допомоги варто згадати необхідність закапування  носу судиннозвужуючими краплями (риназолін, фармазолін) по 2 краплі-3 рази на день ,трохи нахиляючи голову у  бік хворого вуха. Доцільно частіше робити ковтальні рухи, жувати гумку, адже ковтальні, позіхальні, жувальні рухи відкривають просвіт слухової труби, що вкрай необхідно для покращення її вентиляції і призводить до поліпшення стану хворого. До вуха можна поставити ватяну або марлеву турунду, просочену теплим (але не гарячим!) розчином вушних крапель (ципрофарм, отінум, отіпакс). Якщо раніше барабанна перетинка ніколи не була травмована,можна застосувати розчин борного або саліцилового спирту. Також полегшить стан зігріваюче обгортування вуха теплим шарфом.

 На завершення пропоную декілька порад:

  1. Не використовуйте сірники, олівці, скріпки, ватяні палички та будь-які інші предмети для очищення слухового проходу від вушної сірки! Це лише посилить її продукцію та утруднить процес природнього самоочищення .
  2. Уважно відносьтесь до гострих та хронічних захворюваннь носа та горла, тому що звідти інфекція може розповсюджуватися на вуха. Звертайтесь за допомогою до лікарів-отоларингологів та виконуйте їхні рекомендації
  3. Якщо ваша праця або хоббі пов’язані з гучними звуками або музикою, обов’язково застосовуйте спеціальні звукоізолюючі навушники або беруши.
  4. В холодну, вітряну, дощову погоду носіть шапку, капюшон ,платок
  5. Регулярно відвідуйте лікаря-отоларинголога для профілактичних оглядів і своєчасного виявлення змін у вухах.

 

В разі погіршення слуху своєчасно звертайтеся для його обстеження до сурдологічного кабінету (№ 48) поліклінічного відділення Херсонської обласної клінічної лікарні щоденно з 9 до 15 години.

 

 

Укладач лікар-сурдолог
Кажаєва Олена Євгенівна

Теги: