Доводимо до відома! З 01.04.2020р. КНП "ХОКЛ" ХОР працює по п'ятиденному робочому графіку з двома вихідними: субота і неділя!
З наближенням тепла та сезону відпочинку варто поміркувати про профілактику деяких хворобливих станів, пов’язаних із купанням в водоймищах. Цілком природньо, що вода може потрапити до вух. Людина скаржиться на неприємні відчуття в ділянці вуха, описує це як булькання, переливання в ньому.
Щоб позбавитися дискомфорту
Не можна видаляти воду з вух ватяними паличками! Це призводить до травматизації шкіри слухового проходу, а іноді і барабанної перетинки.
Якщо після видалення води залишається шум у вухах, відчуття закладеності, знижується слух, можливі наступні варіанти:
Серед профілактичних заходів варто згадати про застосування спеціальних шапочок для плавання та берушей. Як варіант, можна затулити вухо шматочком вати, змащеним вазеліном або дитячим кремом.
При занурюванні, якщо вода потрапила до носу, його невдало прочистили, набряк від порожнини носу і носоглотки може розповсюджуватися на слухову трубу та середнє вухо і в такому разі закладеність вуха та «простріли» в ньому гарантовані.
Серед заходів першої допомоги варто згадати необхідність закапування носу судиннозвужуючими краплями (риназолін, фармазолін) по 2 краплі-3 рази на день ,трохи нахиляючи голову у бік хворого вуха. Доцільно частіше робити ковтальні рухи, жувати гумку, адже ковтальні, позіхальні, жувальні рухи відкривають просвіт слухової труби, що вкрай необхідно для покращення її вентиляції і призводить до поліпшення стану хворого. До вуха можна поставити ватяну або марлеву турунду, просочену теплим (але не гарячим!) розчином вушних крапель (ципрофарм, отінум, отіпакс). Якщо раніше барабанна перетинка ніколи не була травмована,можна застосувати розчин борного або саліцилового спирту. Також полегшить стан зігріваюче обгортування вуха теплим шарфом.
На завершення пропоную декілька порад:
В разі погіршення слуху своєчасно звертайтеся для його обстеження до сурдологічного кабінету (№ 48) поліклінічного відділення Херсонської обласної клінічної лікарні щоденно з 9 до 15 години.
Укладач лікар-сурдолог
Кажаєва Олена Євгенівна