телефони лікарні та обласної консультативної поліклініки

Телефон для довідок

(0552) 42-21-25

Реєстратура поліклініки

(0552) 49-92-43

Mobile menu

Доводимо до відома! З 01.04.2020р. КНП "ХОКЛ" ХОР працює по п'ятиденному робочому графіку з двома вихідними: субота і неділя!

Цей метод дозволяє лікареві оцінювати стан тканин і виявляти зміни навіть на ранніх стадіях.

За статистикою, 80 % жінок мають патології гормональних порушень (мастопатію), які можуть провокувати розвиток раку молочних залоз. УЗД дає можливість обстежувати груди на всіх стадіях хвороби та спостерігати динаміку змін.

Більшість захворювань молочних залоз проходять безсимптомно. Тому раз на рік, щоб нічого не пропустити, обов’язково потрібно проходити профілактичний огляд. УЗД призначається вагітним і годуючим матерям, а також власницям силіконових імплантів.

 Показаннями до обстеження є такі скарги:

    травми грудей;

    виявлення кіст і інших ущільнень при пальпації;

    біль у грудях і поява виділень з сосків;

    збільшення пахвових лімфатичних вузлів;

    почервоніння шкіри грудей.

На УЗД грудних залоз лікар може виявити пухлини, кісту або інші зміни в структурі тканин. Для додаткового обстеження фахівець бере пункцію з новоутворень, контролюючи процес ультразвуком.

Жінкам після 40 років замість ультразвукової діагностики рекомендована рентгенівська мамографія. Різниця полягає в тому, що мамограф показує наявність патологій тканин молочних залоз, а на УЗ-обстеженні видно ще й поруч розташовані лімфовузли.

Підготовка до процедури :

  • Спеціальну підготовку робити не потрібно. Єдина умова для достовірного результату – це вибір правильного дня. Лікарі рекомендують для ультразвукової діагностики першу половину менструального циклу, тобто дні до овуляції. При тривалості циклу 30 днів, дослідження варто проводити на 6 – 12 день.

Жінкам під час лактації, вагітності та при клімаксі ультразвукове дослідження можна робити у будь-який день. Також обстеження проводять екстрено за наявності сильного грудного болю та підвищенні температури тіла.

Якщо на обстеженні були виявлені відхилення в структурі тканин, лікар призначає додаткові аналізи, виписує схему лікування або направляє на операцію.

Чим допоможе УЗД молочних залоз:

  • Безболісна та нешкідлива процедура діагностики грудей.
  • Дослідження не вимагає особливої підготовки і не має обмежень.
  • Сучасна апаратура дозволяє виявити патології в грудях на ранніх стадіях.

 

В Центрі Діагностики ХОКЛ це обстеження здійснюють лікарі у кабінетах 233, 238, 246. Запис у реєстратурі на першому поверсі, або в каб. 223 на другому. Необхідно направлення сімейного лікаря, гінеколога або маммолога

Теги: