телефони лікарні та обласної консультативної поліклініки

Телефон для довідок

(0552) 42-21-25

Реєстратура поліклініки

(0552) 49-92-43

Mobile menu

Доводимо до відома! З 01.04.2020р. КНП "ХОКЛ" ХОР працює по п'ятиденному робочому графіку з двома вихідними: субота і неділя!

У відділенні УЗД ХОКЛ проводиться обстеження слинних залоз пацієнтам за направлення лікарів кожного дня згідно затвердженого графіку. Що таке слинні залози, які показання для проведення їх обстеження, та техніку проведення УЗД-сканування слинних залоз більш детально розберемо далі.

Слинні залози – це невеликі органи, розташовані в ротовій порожнині, вони відповідають за виділення слини. УЗД слинних залоз – процедура, яка може показати, що в цьому органі або в тканинах поряд з ним є травми різного ступеня тяжкості, новоутворення або вроджені анатомічні аномалії. Вона дозволяє діагностувати дистрофічні і запальні хвороби слинних залоз.

Медичні показання для проведення УЗД слинних залоз

УЗД слинної залози може проводитися окремо і при комплексному обстеженні ротової порожнини. Призначають її при наявності таких показань:

  • сильне збільшення розмірів залоз;
  • підвищення температури тіла над вогнищем ураження;
  • болі в підщелепної або привушної області;
  • набряклість шиї і скул.

Техніка проведення УЗД-сканування слинних залоз

Перед проведенням УЗД слинних залоз особливої підготовки не потрібно. Потрібно тільки почистити зуби і відмовитися від прийому їжі за 4 години до процедури.

У кабінеті лікаря пацієнта лягає на спину, поміщають датчик апарату зовні ротової порожнини і повертають голову вправо або вліво. Для обстеження слинних залоз у нижньою щелепою або під язиком датчик поміщають в ротову порожнину з правого або з лівого боку від мови. Процедура триває приблизно тридцять хвилин. Результати пацієнту видають відразу після її завершення.

У здорової людини слинні залози мають чітко визуализирующиеся рівні контури. Їх структура повинна бути однорідною. При проведенні УЗД підщелепної слинної залози норма її розмірів становить 29-38 мм, а при дослідженні привушної залози норма – 40-50 мм.

Збільшення розмірів може говорити про пухлинному освіту або запальному процесі. Досить часто на УЗД можна визначити навіть осередки проростання освіти безліччю кровоносних судин. При появі кіст видно смужки, заповнені рідким вмістом. Про розвиток хронічного або гострого обструктивного процесу говорить значне розширення слинних протоків.

З результатом обстеження пацієнт направляється на консультацію до щелепно-лицьового хірурга ХОКЛ.

Зав. відділення УЗД Войтков В. В.

Теги: