телефони лікарні та обласної консультативної поліклініки

Телефон для довідок

(0552) 42-21-25

Реєстратура поліклініки

(0552) 49-92-43

Mobile menu

Доводимо до відома! З 01.04.2020р. КНП "ХОКЛ" ХОР працює по п'ятиденному робочому графіку з двома вихідними: субота і неділя!

У центрі діагностики ХОКЛ працює кабінет електроенцефалографії, проводяться дослідження функції кори мозку методом ЕЕГ, надається консультування з питань епілепсії у неврологічних хворих, що включає:

 • діагностику епілепсії (проведення ЕЕГ дослідження за сучасними стандартами, реєстрація біоелектричної активності на протязі 20 хвилин із  проведенням функціональних проб стимуляції світлом  та дихальним навантаженням);
 • розшифровування ЕЕГ дослідження спеціалістом, визначення форми епілепсії з урахуванням клінічних даних та історії хвороби;
 • скерування хворих на додаткові методи дослідження у випадках, коли потрібне уточнення патології мозку (найчастіше, на МР - томографію потужністю не менше 1,5 Тл, що можливе у поліклініці ХОКЛ);
 • здійснюється призначення терапії  протиепілептичними засобами відповідно до визначеної форми епілепсії, за сучасними, затвердженими МОЗ України протоколами;
 • у випадках, коли лікування недостатньо ефективне і виникає підозра нечутливості епілепсії до ліків, пропонується скерування до лікувально-діагностичних центрів епілепсії.

Електроенцефалографія (ЕЕГ) — метод графічної реєстрації сумарної біоелектричної активності головного мозку,  відведеної з поверхні шкіри голови

ЕЕГ: дозволяє проаналізувати фізіологічну зрілість і стан мозку (сон, бадьорість, пригнічення, кома), запідозрити наявність осередкових уражень, загальномозкових розладів та уточнити  їх характер.

Можливості методу: 

- Оцінювання біоелектричної активності кори мозку під час реєстрації,  виявлення пароксизмальних та епілептичних феноменів, відслідковування в динаміці змін, що відбуваються з мозком.

- Метод не дає можливості діагностувати вогнищеві ураження мозку. Чітко визначити джерело епілептичноїї активності за допомогою скальпової  ЕЕГ неможливо (для цього використовуємо   нейровізуалізаційні методики - МРТ\МСКТ).

Протипоказання  для проведення ЕЕГ:

 • хворобливий стан , що унеможливлює контакт з хворим та  виконання команд ;
 • травма чи пошкодження шкірних покровів голови;
 • неможливість перебування у темній кабінці у сидячому стані на протязі 10-20 хвилин;
 • існують певні обмеження для проведення гіпервентиляції у випадку патології легень (зокрема, інфекційних захворювань дихальної системи).

 

Як проводять електроенцефалографію: (каб № 239)

ЕЕГ головного мозку — безпечне і безболісне дослідження, під час якого  пацієнт, у стані розслаблення сидить із закритими очима у затеменій кабінці. Лаборант одягає на голову спеціальну шапочку, оснащену електродами. Весь час досліджений перебуває під пильним наглядом медичного персоналу.

 • Електроди обробляються контактним засобом, і підключають до пристрою реєстрації. Комп’ютерна програма реєструє біоелектричну активність мозку.
 • Через деякий час після проведення процедури фахівець видає результати дослідження ЕЕГ головного мозку у вигляді заключення, які попередньо заносяться в базу даних для застосування при наступних зверненнях пацієнта.

У діагностичному центрі  ХОКЛ також проводять РЕГ та ЕХО-ЕГ дослідження.

РЕГ (реоенцефалографія) – кабінет№ 222

Для виявлення судинної патології проводять РЕГ  головного мозку.

 РЕГ — метод, за допомогою якого можлива непряма оцінка кровонаповнення   головного мозку  та стану судин  конкретного відділу мозку.

Більш сучасні та інформативні дослідження судин – це діагностика методом ультразвукового сканування. У діагностичному центрі  використовуємо дуплексне сканування магістральних артерій шиї, що дозволяє уточнити ураження судинної стінки на ранніх стадіях захворювання, визначити наявність та розмір стенозу судин,  іх анатомічні особливості (каб. № 248).

Ехо-ЕГ (кабінет 224)

Ехоенцефалографія — обстеження мозку з метою діагностування, в основі якого лежить відбиття  ультразвуку від анатомічних структур голови.

В нормі  відстань між серединними структурами  та  поверхневими тканинами голови однакова з обох сторін. У разі об’ємної патології  мозку ця відстань різна, бо серединні структури зміщуються.

ЕХО-ЕГ головного мозку є ефективним і простим способом обстеження в процесі надання невідкладної швидкої допомоги, при скринінгових дослідженнях ( для встановлення попереднього діагнозу).

 

 

 

 

 

Теги: