телефони лікарні та обласної консультативної поліклініки

Приймальне відділення

(066) 387-1201

 

(093) 511-6781

Mobile menu

Доводимо до відома! З 01.04.2020р. КНП "ХОКЛ" ХОР працює по п'ятиденному робочому графіку з двома вихідними: субота і неділя!

Людський організм влаштований так, що в ньому є вузькі анатомічні канали, через які проходять нервові стовбури. У нормальних умовах розміри цих каналів є достатніми для функціонування нервів, але при розвитку їх звуження, внаслідок деяких захворювань, відбувається здавлення нерва, що призводить до тимчасового або повного пошкодження функцій.

Мононейропатія: причини пошкодження

Мононейропатія являє собою ураження нервового стовбура. Найчастіше причиною такого ураження стають травма або тривала компресія нерва. Ураження нерва проявляється порушенням або повним випаданням його функції - слабкість або зниження чутливості в зоні іннервації. Причиною пошкодження нерва можуть бути:

  • як анатомічні особливості (тунельні синдроми)
  • так і професійні шкідливості,
  • спортивні травми,
  • хронічні захворювання (пухлини, цукровий діабет, атеросклероз).

Якісна діагностика і лікування мононейропатій в нейрохірургічному відділенні обласної лікарні Херсона!

Діагностика мононейропатій

Вчасно діагностована нейропатія може в деяких випадках бути вилікувана консервативно, проте при значному звуженні каналів, таке лікування не ефективно. Для того щоб консервативне лікування мало максимальний ефект, його необхідно доповнити обов'язковою іммобілізацією ураженого сегмента кінцівки, аби максимально зменшити можливість повторної травматизації нерва.

Ще одним обов'язковим компонентом консервативної терапії є блокади з кортикостероїдами. Виконується введення гормонів безпосередньо в місце компресії нерва, блокади показали свою високу ефективність завдяки виражену протинабрякову, протизапальну та знеболювальну дії, також гормони володіють реміелінізуючою активністю при аутоімунних ураженнях нервів. Локальне введення гормонів практично виключає їх системну дію і, відповідно, мінімізує ризик ускладнень.

При зверненні в нейрохірургічне відділення Херсонської обласної клінічної лікарні пацієнтові виконується повний спектр необхідних діагностичних заходів, в тому числі УЗ-діагностика (виконується єдиним в області фахівцем, який кваліфікується на захворюваннях периферичної нервової системи). Після дообстеження та постановки діагнозу пацієнту призначається консервативна терапія, яка буде включати фізіопроцедури, іммобілізацію кінцівки і блокади з кортикостероїдами.

Нейрохірурги ХОКЛ накопичили досвід успішного хірургічного лікування нейропатій, і впровадили ефективні схеми лікування даної патології. Тільки після неефективності курсу консервативної терапії пацієнту буде запропоновано оперативне лікування.

Леонтьєв О.Ю., Назаренко О.С.

 

Теги: