(ХОЛТЕР-ЕКГ)

Під час проведення електрокардіографії (ЕКГ) реєструється електрична активність роботи серцевого м’яза. Ця процедура є одним з основних методів  діагностики захворювань серця.

Часто, звичайне амбулаторне ЕКГ не може виявити симптоми порушень роботи серця. Причина зрозуміла – хвороба може бути «невидима» у звичайному стані, та проявлятись лише в певних ситуаціях, наприклад під час навантаження або сну. Тому призначення цілодобової реєстрації електрокардіограми під час звичної щоденної активності пацієнта є стандартом у діагностиці порушень ритму серця. Названий на честь американського вченого – ЕКГ-холтер, позбавляє пацієнта необхідності перебувати в клініці під час діагностики.

Все що потрібно від пацієнта під час проведення холтерівського моніторингу ЕКГ, продовжувати вести звичайний спосіб життя та фіксувати в щоденник часи фізичного навантаження, відпочинку, прийому ліків, дискомфорту тощо. Холтерівський моніторинг ЕКГ забезпечує лікаря точними даними, які з високою вірогідністю дозволять виявити джерело проблеми. Однак, допускається, що протягом доби не буде зафіксовано відхилень у роботі серця, в такому випадку лікар може призначити повторне обстеження (або інший діагностичний тест) та рекомендувати вжити додаткових дій для стимулювання прояву хвороби. 

Основними показаннями до проведення холтерівського моніторування ЕКГ є:

Діагностика нападів порушень ритму серця, які не реєструються при проведенні електрокардіограм.

Приступи втрати свідомості.

Виявлення пауз та завмирань у роботі серця.

Оцінка стабільності роботи штучного водія ритму (ШВР).

Виявлення прихованої ішемічної хвороби серця.

Данний метод застосовується в Херсонський обласної клінічної лікарні вже протягом більш ніж 20 років. Накопичено великий досвід за даною методикою.  

Впродовж року проведено близько 700 добових моніторних  досліджень електрокардіограми. За минулий рік встановлено 146 штучних водіїв ритму (ШВР) в умовах Херсонського кардіологічного диспансеру.

Якщо у Вас виникають подібні скарги, потрібно звернутися к сімейному лікарю чи терапевту, або кардіологу. Отримати заключеня та направлення на дані методи дослідження. Щоб отримати направлення на добове моніторування ЕКГ, треба звернутися до сімейного лікаря,  терапевта або кардіолога за місцем проживання  та лікарів Херсонської обласної клінічної лікарні. 

 

Лікар з функціональної діагностики Херсонської обласної клінічної лікарні

Номеровський Олександр Анатолійович.                 

Херсон, 2019 р.

Теги: