телефони лікарні та обласної консультативної поліклініки

Телефон для довідок

(0552) 42-21-25

Реєстратура поліклініки

(0552) 49-92-43

Mobile menu

Доводимо до відома! З 01.04.2020р. КНП "ХОКЛ" ХОР працює по п'ятиденному робочому графіку з двома вихідними: субота і неділя!

Дитячий гінеколог – це лікар, що займається діагностикою й лікуванням захворювань жіночої полової сфери у дівчаток.

Перша зустріч із гінекологом повинна відбутися в перші місяці після народження.
Наступний огляд рекомендується запланувати на вік 5-6 років – у цьому віці часто спостерігаються запальні процеси полової системи, що пов'язане з неспроможністю імунної системи. Якщо дівчинка скаржиться на подразнення, печіння, сверблячку, хворобливе й прискорене сечовипускання - батькам потрібно поспішити на прийом до фахівця.

Ще одним тривожним сигналом у цьому віці може стати передчасне полове дозрівання, що виражається в росту молочних залоз і початку оволосіння. Подібні явища, як правило, пов'язані із серйозними ендокринними захворюваннями, що вимагають невідкладного лікування.
Наступне відвідування гінеколога варто запланувати у віці 10-11 років. На цьому етапі важливо переконатися наскільки правильно формується жіночий фенотип – як починають розвиватися вторинні полові ознаки.
Якщо до 13-14 років у дівчинки не спостерігається ознак полового дозрівання, батькам також варто показати дівчинку  лікарю гінекологу, щоб той допоміг з'ясувати – у чому ж причина затримки розвитку.
З настанням менструації – приблизно в 14-15 років, дівчина переходить на планове відвідування гінеколога щороку.
Показаннями для позапланових консультацій можуть бути: відхилення в анатомічній будові статевих органів; затримка менструації; нерегулярні менструації; сверблячка й печіння в області статевих органів при сечовипусканні; рясні менструальні кровотечі; болю внизу живота під час менструацій; неприємні виділення зі статевих шляхів у сполученні з підвищенням температури тіла; травма статевих органів.
Постарайтеся психологічно підготувати дівчинку до цього візиту, не загострюйте увагу вашої дитини  на цій консультації, вона повинна почувати себе спокійно й упевнено. Дитині потрібно пояснити, що відвідувати гінеколога зовсім нормально й необхідно кожній дівчинці – адже вона майбутня жінка.

Гінеколог дитячого та підліткового віку ОЦПС та РЛ    
Мирінова Ольга Володимирівна 

Теги: