телефони лікарні та обласної консультативної поліклініки

Приймальне відділення

(066) 387-1201

 

(093) 511-6781

Mobile menu

Доводимо до відома! З 01.04.2020р. КНП "ХОКЛ" ХОР працює по п'ятиденному робочому графіку з двома вихідними: субота і неділя!

Чи доводилося вам чути шум та дзвін у вухах? Іноді це відчуття швидко зникає, а іноді з часом підсилюється. Що ж відбувається і куди бігти?

   Доволі часто вушний шум  являє собою фантомне звукове відчуття, тобто відчуття різноманітного за інтенсивністю, гучністю та тональністю звука, що виникає при відсутністі його зовнішніх джерел. Зустрічаються порівняння з «цикадами», «цвіркунами», «ревом», «свистом», «током води», «щебетанням птахів», «клацанням». Інтенсивність може варьювати від ледве чутного в тиші фонового звука до доволі гучного, який перевищує зовнішні звуки. Виразніше це відчувається , коли людина лягає спати, в тихій обстановці.

 Тіннітус –це шум у вухах, що продовжується не менш, ніж 5 хвилин

10-15% населення відчувають тіннітус, у 3% від цієї кількості важкість стану змушує звернутися за медичною допомогою

80% пацієнтів з тіннітусом мають порушення слуху. Саме з дзвону або шуму у вухах починається порушення функції слухового нерва, а вже потім людина може відчути погіршення розбірливості мови або справжнє зниження слуху.

  Порушення нормальної роботи слухового нерва називається сенсоневральною приглухуватістю. У більшості випадків їй передують будь-які судинні розлади, спровоковані емоційним стресом , гіпер- або гіпотонічним кризом, фізичні перевантаження, гострі інфекційні хвороби, серед яких чільне місце посідають ГРВІ, захворювання серця, перенесені травми, прийом ототоксичних препаратів, а саме: деяких антибіотиків (канаміцин, гентаміцин, стрептоміцин) сечогінних (фуросемід), гормональних («Діане»).

  Своєчасно розпочате лікування може відновити слух або поліпшити його. На жаль, цю хворобу легше попередити, ніж вилікувати.

   При виявленні перших ознак дзвону у вухах, порушення розбірливості мови, якщо рідні зауважають, що телевізор працює надто голосно або Ви часто перепитуєте співрозмовника, необхідно негайно звернутися до сурдолога, отоларинголога, пройти аудіометричне обстеження. Його суть полягає у визначенні рівня звуку, що найменше відчувається, через спеціальні навушники. Навіть при  нормальних результатах звичайної всім перевірки шепітною мовою при аудіометрії можуть бути знайдені початкові порушення функції слухового нерва.

   У поліклінічному відділенні КНП « Херсонська обласна клінічна лікарня» ХОР працює сурдологічний кабінет , в якому проводиться аудіометричне обстеження щоденно з 8 години до 14-30. При підтвердженні наявності сенсоневральної приглухуватості необхідно двічі на рік проходити спеціальне лікування, спрямоване на покращення мозкового кровообігу, підтримку роботи нервової тканини; приймати фізіопроцедури, масаж шийно-коміркової зони.

   В госторому періоді (протягом першого місяця захворювання) є велика можливість відновлення слуху та зменшення шуму у вухах. Чим довша відстань від початку захворювання до встановлення діагнозу, тим менше шансів на відновлення нормальної слухової функції та позбавлення від неприємного відчуття у вухах. Але ,у всякому разі, постійне спостереження та підтримуюча терапія необхідні, тому що сенсоневральна приглухуватість, розпочавшись, може залишитися на все життя. При цьому захворюванні відсутність погіршення-це вже позитивна динаміка.

   А що ж робити, якщо, незважаючи на якісне лікування, слух не можливо відновити , неприємний шум у вухах позбавляє спокою, існують труднощі вільного спілкування? В сучасному світі для соціальної адаптації людині зі зниженим слухом необхідне слухопротезування . Однак це питання  потрібно вирішувати після  обстеження слуху, аби не зашкодити собі (в жодному разі не замовляти самостійно слухополіпшуючий пристрій через газету або інтернет). Взагалі носіння сучасних слухових апаратів корисно впливає на роботу слухового аналізатора, стимулюючи діяльність центрів головного мозку, які відповідають за якість розбірливості мови. При їх тривалому застосуванні зменшується суб`єктивний шум у вухах- так званий ефект маскування. Але для цього слухові апарати повинні бути якісними, ретельно підібраними та добре налаштованими.

  При незначному зниженні слуху, котре не потребує корекції, але при наявності шуму у вухах показана терапія аудіомаскерами. Це пристрої, які ззовні нагадують слухові апарати, вони генерують сигнал, приємний для вуха людини - «Zen» . Працює це за принципом відволікаючої терапії. При регулярному носінні цього пристрою зменшується суб`єктивний шум у вухах .

   Взагалі  проблема шума у вухах не має повного рішення і навіть зміну інтенсивності та тональності цих відчуттів варто сприймати як позитивний ефект від застосованих заходів.

                                            Бережіть свій слух та будьте здорові!

 

                                Укладач лікар-сурдолог поліклінічного відділення

 КНП «Херсонська обласна клінічна лікарня»ХОР   Кажаєва Олена Євгенівна

Теги: