телефони лікарні та обласної консультативної поліклініки

Телефон для довідок

(0552) 42-21-25

Реєстратура поліклініки

(0552) 49-92-43

Mobile menu

Доводимо до відома! З 01.04.2020р. КНП "ХОКЛ" ХОР працює по п'ятиденному робочому графіку з двома вихідними: субота і неділя!

Рак шийки матки - одне з найпоширеніших онкологічних  захворювань, що багато років посідає друге місце в структурі смертності жінок. Щорічно у світі цю пухлину виявляють в 700 тис. пацієнток.

 

В останні 20 років відзначається  значне збільшення захворюваності рака шейки матки жінок молодого віку, які не встигли реалізувати репродуктивну функцію.

 

Захворювання шийки матки, піхви й вульви займають одне із провідних місць у структурі гінекологічної патології й відрізняються більшою кількістю нозологічних форм.

За всіх часів проблемам нижнього тракту геніталій надавалося важливе значення.

Це зв'язано, у першу чергу, з високою поширеністю злоякісних процесів на шейці матки.

Основною причиною високої смертності від раку шийки матки завжди була пізня діагностика.

Ситуація почалась змінюватися з 1925 року, коли німецький дослідник, лікар Ганс Гінзельман створив перший кольпоскоп.

 

Чудова ідея створення приладу, за допомогою якого можна досліджувати шийку матки, піхву та вульву при оптимальному висвітленні й деякому збільшенні, швидко поширилася серед лікарів.

В усьому світі гінекологи стали використовувати кольпоскоп, для раннього виявлення патології шийки матки.

На сьогоднішній день кольпоскопія є одним із провідних методів обстеження хворих з патологією шийки матки, основна сутність якого складається в огляді й ревізії стану епітелію шийки матки й піхви з використанням мікроскопа.

Кольпоскопія необхідна не тільки для ранньої діагностики  стадії рака шийки матки, але й для диференціальної діагностики численних доброякісних змін шийки матки.

 

 

Навіщо потрібна КОЛЬПОСКОПИЯ?

Це метод дослідження, що дозволяє лікареві розглянути тканини шийки матки під більшим збільшенням і провести саму ранню діагностику патології шийки, передракових захворювань і ранньої стадії раку шийки матки.

 

Кольпоскопія дозволяє запідозрити виникнення злоякісного захворювання на ранніх стадіях розвитку й визначити локалізацію утворення, правильно визначити ділянку для прицільної біопсії й забору матеріалу для цитологічного мазка.

 

Кольпоскопія шийки матки обов'язкова при профілактичних оглядах жінок, тому що дає можливість вчасно виявити різні захворювання шийки матки, у тому числі і ранні стадії раку.

 

Кольпоскопія є безпечним і безболісним методом обстеження.

Існують кілька різновидів кольпоскопії:

Проста кольпоскопія - без використання спеціальних медикаментозних засобів

Розширена кольпоскопія - огляд слизової шийки матки із застосуванням спеціальних тестів

 

Тільки розширена кольпоскопія може допомогти поставити точний діагноз захворювання й визначити його злоякісність.

 

На підставі цих первинних даних можна відібрати групу жінок, що потребують  більш поглибленого обстеження.

 

Після первинного огляду пацієнтці з патологією шийки матки рекомендується обстеження на інфекційні фактори - для виявлення збудника запального процесу, що є частим супутником патології  шийки матки, а вірус папіломи людини (ВПЛ) - є доведеною причиною розвитку раку шийки матки.

 

Саме раннє виявлення передракових змін і дозволяє вилікувати жінку до проростання раку в тканину шийки матки, і що ще важливіше - до початку метастозування у віддалені органи, а отже  продовжити саме коштовне, що є в нас - життя!

 

Наступним етапом у діагностиці є прицільна біопсія шийки матки

 

Біопсія - це узяття ділянки тканини для гістологічного дослідження. Проводиться біопсія шийки матки після попереднього обстеження й лікування під контролем кольпоскопа спеціальними інструментами.

Тканина відправляється на дослідження (гістологію).

 

Гістологічне дослідження дозволяє поставити при патології шийки матки остаточний діагнозу. 

 

Саме за результатами гістологічного дослідження лікар вибирає метод лікування захворювань шийки матки. Саме кольпоскопія дає можливість РАННЬОГО й ТОЧНОГО встановлення діагнозу патології шийки матки, і врятувати багато жіночих життів.

 

У такий спосіб кольпоскопія є одним з основних методів діагностики захворювань шийки матки, піхви й вульви, що дозволяє підвищити ефективність і вірогідність ранньої діагностики захворювань шийки матки.

 

Лікар  кабінету патології шийки матки
Обласного центра планування сім׳ї
та репродукції людини КНП «ХОКЛ» ХОР  
Єложенко О. В.  

 м. Херсон вул. Ушакова 36

Теги: