телефони лікарні та обласної консультативної поліклініки

Приймальне відділення

(066) 387-1201

 

(093) 511-6781

Mobile menu

Доводимо до відома! З 01.04.2020р. КНП "ХОКЛ" ХОР працює по п'ятиденному робочому графіку з двома вихідними: субота і неділя!

 

 

СХВАЛЕНО

конференцією трудового колективу  працівників комунального некомерційного підприємства «Херсонська обласна клінічна лікарня» Херсонської обласної ради

 

Протокол № ____ від «____»________2024р.

 

ПРОЕКТ

 

КОЛЕКТИВНИЙ  ДОГОВІР

між комунальним некомерційним підприємством «Херсонська обласна клінічна лікарня» Херсонської обласної ради та профспілковим комітетом первинної профспілкової організації КНП «Херсонська обласна клінічна лікарня» ХОР профспілки працівників охорони здоров’я України

 

м. Херсон

Цей Колективний договір укладено відповідно до положень: Конституції України;

Кодексу законів про працю України (КЗпП);

Законів України: «Про колективні договори і угоди», «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», «Про соціальний діалог в Україні», «Про відпустки», «Про охорону праці» «Про оплату праці», «Основи законодавства України про охорону здоров’я», «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» та інших нормативно-правових актів України.

         Мета колективного договору – регулювати виробничі, трудові та соціально-економічні відносини й узгодити інтереси працівників та Роботодавця.

         Договір визначає зобов’язання сторін, спрямовані на:

- створення умов для підвищення ефективності роботи КНП «Херсонська обласна клінічна лікаря» ХОР;

- реалізацію професійних, трудових і соціально-економічних прав та гарантій працівників;

- установлення для працівників додаткових, порівняно із законодавством, пільг та компенсацій.

 

Розділ І.

Загальні положення.

 

  • Колективний договір укладено між комунальним некомерційним підприємством «Херсонська обласна клінічна лікаря» ХОР (далі-Заклад) в особі Директора, який діє на підставі Статуту Закладу (далі-Роботодавець) з однієї сторони та профспілковим комітетом первинної профспілкової організації КНП «Херсонська обласна клінічна лікаря» ХОР Профспілки працівників охорони здоров’я України в особі Голови, яка діє на підставі Статуту Профспілки (далі-Профком) з другої сторони, надалі разом іменовані «Сторони».
    • Сторони визначають повноваження одна одної і зобов’язуються дотримуватися засад соціального партнерства: паритетності представництва, рівноправності сторін, взаємної відповідальності, конструктивності та аргументованості при проведенні переговорів щодо укладання колективного договору, внесення змін і доповнень до нього, а також при вирішенні всіх питань виробничих і трудових відносин.
    • При укладенні колективного договору Сторони виходять з того, що його положення не можуть погіршувати становище працівників порівняно з чинним законодавством України. Визначені законодавством норми і гарантії є базовими мінімальними гарантіями, на підставі яких у Колективному договорі встановлюються додаткові трудові та соціально- економічні гарантії та пільги з урахуванням реальних можливостей виробничого, матеріального та фінансового забезпечення Закладу.

1.1.3. Умови трудових договорів найманих працівників не можуть суперечити положенням Колективного договору, а у разі існування (виявлення) такої суперечності, відповідні умови автоматично визначаються недійсними.

1.1.4. Під час дії воєнного стану, введеного відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» діють обмеження та особливості організації трудових відносин, встановлені Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

 

  • Сфера дії Колективного договору:
    • Колективний договір - локальний нормативний акт соціального партнерства, призначений для регулювання Колективних трудових відносин, а також соціально-економічних питань, які підлягають визначенню за погодженням Сторін відповідно до положень чинного законодавства.
    • Дія Колективного договору поширюється на всіх працівників, які перебувають в трудових відносинах із Закладом.
    • Керівник закладу визнає Профком єдиним повноваженим представником всіх працівників Закладу в колективних переговорах.
    • Колективний договір визначає узгоджені позиції та дії Сторін, спрямовані на співпрацю, створення умов для підвищення ефективності роботи Закладу, реалізації на цій основі професійних, трудових і соціально-економічних прав та гарантій працюючих.
    • Положення цього Колективного договору діють безпосередньо. Роботодавець, наймані працівники та Профком зобов’язані їх дотримуватись.
    • Невід’ємна частина цього Колективного договору - Додатки №№ 1 -17.

 

  • Дія Колективного договору:
    • Колективний договір укладений на 2024-2026 роки.
    • Якщо Колективний договір не переукладали у строк, який визначає п. 1.3.1, цей Колективний договір продовжує діяти до укладання нового.
    • Якщо Заклад реорганізувався, Колективний договір діє до моменту укладання нового договору. Допоки новий документ не уклали, правонаступник зобов’язаний виконувати цей Колективний договір. Зміна керівництва, складу, структури,  найменування Сторін не передбачає  зупинення дії або втрати чинності цього Договору.
    • Жодна зі Сторін протягом терміну дії Колективного договору не може в односторонньому порядку змінювати норми, положення,  зобов’язання за цим Колективним договором або припиняти їх виконувати. На період дії воєнного стану на території України дія окремих положень колективного договору може бути зупинена за ініціативою роботодавця.
    • У тижневий (семиденний) строк  після підписання Колективного договору Сторони ознайомлюють із його змістом працівників Закладу. Нові  працівники ознайомлюються з Колективним договором до початку роботи за трудовим договором.
    • Роботодавець і Профком (не рідше ніж раз на рік) звітують про виконання положень Колективного договору на загальних зборах (конференції) трудового колективу.
    • Зміни та доповнення до колективного договору вносять у зв’язку зі змінами положень чинного законодавства України та з ініціативи однієї зі Сторін після проведення переговорів (консультацій) та досягнення згоди. Відповідні зміни й доповнення набувають чинності після того, коли їх схвалить трудовий колектив на загальних зборах (конференції) та підпишуть Сторони. Зміни та доповнення до колективного договору мають бути зареєстровані в установленому порядку.
    • Якщо необхідно внести зміни й доповнення до Колективного договору, Сторони розглядають відповідні пропозиції спільно та ухвалюють рішення протягом десяти днів від дня їх отримання.
    • Сторони розпочинають переговори з укладання Колективного договору на новий строк не раніше ніж за три місяці до закінчення терміну, на який його укладали.
    • Сторони зобов’язуються взаємно та своєчасно надавати інформацію, необхідну для ведення колективних переговорів і контролю за виконанням Колективного договору.

 

Розділ ІІ.

Трудові відносини.

 

2.1.    Роботодавець зобов’язується:

2.1.1. Забезпечити ефективну діяльність Закладу за рахунок бюджетних коштів та інших незаборонених законодавством джерел фінансування.

2.1.2. Уникати будь-яких проявів дискримінації  у сфері праці, зокрема порушення принципу рівності прав і можливостей, прямого або непрямого обмеження прав працівників залежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, гендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, етнічного, соціального та іноземного походження, віку, стану здоров’я, інвалідності, підозри чи наявність захворювання на ВІЛ/СНІД, сімейного та майнового стану, сімейних обов’язків, місця проживання, членства у професійній спілці чи іншому об’єднанні громадян, участі у страйку, звернення або наміру звернення до суду чи інших органів за захистом своїх прав або надання підтримки іншим працівникам у захисті їх прав, за мовними або іншими ознаками, не пов’язаними з характером роботи або умовами її виконання. Не допускати систематичних (повторюваних) тривалих умисних дій або бездіяльності роботодавця, окремих працівників або групи працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження честі та гідності працівника, його ділової репутації, у тому числі з метою набуття, зміни або припинення ним трудових прав та обов’язків, що проявляються у формі психологічного та/або економічного тиску, зокрема із застосуванням засобів електронних комунікацій, створення стосовно працівника напруженої, ворожої, образливої атмосфери, у тому числі такої, що змушує його недооцінювати свою професійну придатність (Мобінг).

2.1.3. Забезпечити розробку та погодження з Профкомом посадових (робочих) інструкцій (функціональних обов’язків) для всіх працівників закладу, положень про структурні підрозділи (служби) та своєчасне ознайомлення з ними працівників.

2.1.4. До початку роботи працівника за укладеним трудовим договором роз’яснити йому під підпис права, обов’язки, поінформувати  про умови праці, наявність на робочому місці, де він буде працювати, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я, його права на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства та цього Колективного договору. Ознайомити з колективним договором та правилами внутрішнього трудового розпорядку.

2.1.5. Створити для працівників належні умови праці з дотриманням норм чинного законодавства.

2.1.6. Не вимагати від працівників виконання роботи, не обумовленої посадовими інструкціями.

2.1.7. Здійснювати звільнення працівників - членів Профспілки за ініціативою Роботодавця виключно за наявності попередньої згоди Профкому в порядку  і випадках визначених чинним законодавством.

2.1.8. Виплачувати вихідну допомогу при припиненні з працівниками трудового договору,  у розмірі визначеній діючим законодавством з підстав визначених законом.

2.1.9. Повідомляти працівників про нові нормативно-правові акти та документи, якими регулюються трудові відносини, організація і умови праці, роз’яснювати їх зміст, права та обов’язки працівників.

2.1.10.  Сприяти безперервному  професійному розвитку лікарів (провізорів) зокрема, їх участі у заходах формальної, інформальної та неформальної освіти.

2.1.11.  Визначити трудовий розпорядок у Закладі Правилами внутрішнього трудового розпорядку, затвердженими трудовим колективом за поданням Роботодавця і Профкому на основі галузевих правил внутрішнього трудового розпорядку для працівників закладів, установ, організацій та підприємств системи охорони здоров’я України, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 18 грудня 2000р. № 204-0  (Додаток № 10).

2.1.12. Приймати у випадках, встановлених законодавством чи умовами Колективного договору локальні акти з питань регулювання трудових  та соціально-економічних відносин лише після попереднього погодження з Профкомом.

2.1.13.  Запроваджувати чи змінювати режим роботи для окремих підрозділів, категорій (груп) працівників за попереднім  погодженням з Профкомом виключно з метою підвищення ефективності роботи Закладу, у зв’язку з необхідністю забезпечення безперервності надання медичної допомоги та діяльності Закладу, а для окремих працівників – за їх згодою.

2.1.14.   Встановити для працівників Закладу п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями: субота, неділя.

2.1.15.  Залучати окремих працівників до роботи у вихідні дні, встановлені законодавством, лише у виняткових випадках за погодженням з Профкомом (крім працівників, які залучаються до чергування на підставі графіків  роботи (змінності). Компенсувати працівника роботу у вихідні дні згідно із чинним законодавством.

2.1.16.   Визначати режим роботи під час чергування, перелік працівників, які залучаються до чергування на підставі графіків  роботи (змінності) або наказів, погоджених з Профкомом.

               При складанні графіків роботи (змінності) враховувати інтереси працівників з сімейними обов’язками, працівників з інвалідністю, працівників, які   поєднують роботу з навчанням.

                   У разі залучення працівників до чергування, зокрема у вихідні дні, завчасно узгоджувати з ними час початку та закінчення робочого часу, порядок і розміри компенсації.

2.1.17.   Скорочувати на одну годину напередодні святкових і неробочих днів тривалість роботи працівників, яким встановлено 40-годинний робочий тиждень з врахуванням особливостей встановлених  нормами діючого законодавства.

2.1.18. Установити такі норми робочого часу для працівників Закладу (Додаток № 7):

  • 38,5 год. на тиждень – для медичних працівників, за винятком тих, хто працює у шкідливих умовах праці, а також медичних реєстраторів;
  • 33 год. на тиждень – для лікарів занятих виключно амбулаторним прийомом хворих;
  • 40 год. на тиждень – для інших працівників (пункт 1.3 наказу МОЗ України № 319 від 25.05.2006);
  • іншої тривалості- у випадках встановлених чинним законодавством (36-18 год.).

2.1.19. Встановити на прохання вагітної жінки, яка має дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, в тому числі таку, що знаходиться під її опікою, або здійснює догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку, батька який виховує дітей без матері (в тому числі в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також опікунів (піклувальників), одного з прийомних батьків, одного з батьків – вихователів неповний робочий день або неповний робочий тиждень.

2.1.20. Забезпечити тривалість перерви між змінами не менше подвійної тривалості роботи в попередній зміні (включаючи й час перерви на обід) та тривалість щотижневого безперервного відпочинку не менше ніж 42 години з врахуванням особливостей встановлених  нормами діючого законодавства.

2.1.21.  Облаштувати місця для прийому працівниками їжі в робочий час на тих роботах, де за умовами її виконання неможливо встановити перерву для відпочинку та харчування  (Додаток № 13).

2.1.22.  Залучати працівників до роботи в надурочний час, як виняток, не більше чотирьох годин протягом двох днів підряд і 120 годин на рік.

2.1.23.   Не допускати  залучення вагітних жінок і тих, що мають дітей віком до трьох років, батьків, які виховують дітей без матері (в тому числі в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також опікунів (піклувальників), одного з прийомних батьків, одного з батьків-вихователів до нічних, надурочних робіт та робіт в вихідні дні і направлення їх у відрядження -  без їх згоди.

2.1.24.  Не залучати до надурочних робіт та не направляти у відрядження жінок, які мають дітей віком від трьох до чотирнадцяти років, або дітей з інвалідністю, батьків, які виховують дітей без матері (в тому числі в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також опікунів (піклувальників), одного з прийомних батьків, одного з батьків-вихователів – без їх згоди.

2.1.25.   Затверджувати за погодженням Профкому «Графік надання щорічних відпусток» виходячи з необхідності забезпечення безперервної роботи Закладу і створення сприятливих умов для відпочинку працівників не пізніш 5 січня (на початку року). Конкретний період надання щорічних відпусток в межах, установлених графіком, узгоджувати з працівниками.

2.1.26. Надавати працівникам щорічну основну відпустку мінімальною тривалістю не менш як 24 календарних дні, особам з інвалідністю І-ІІ груп – тривалістю 30 календарних днів, особам з інвалідністю ІІІ групи – 26 календарних днів, особам віком до 18 років – 31 календарний день за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня  укладання трудового договору, а у випадках, передбачених законодавством – пропорційно відпрацьованому часу.

2.1.27. Вести облік відпусток, зберігати за працівниками право на невикористані щорічні відпустки, не допускати випадків ненадання працівникам щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд, а також ненадання відпусток протягом робочого року працівникам, що мають право на щорічні додаткові відпустки за роботу з шкідливими і важкими умовами або відпустки за особливий характер роботи, з врахуванням особливостей встановлених  нормами діючого законодавства.

2.1.28. Замінювати за бажанням працівника частину щорічної відпустки грошовою компенсацією, за умови, що тривалість наданих працівникові щорічних основної і додаткової відпусток склала не менше 24 календарних днів.

2.1.29.   Встановити щорічні додаткові відпустки:

  • за особистий характер праці окремим категоріям працівників за Списком виробництв робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищенням нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я (Додаток № 11 Витяг);
  • за ненормований робочий день тривалістю 7 календарних днів, згідно зі списком посад з ненормованим робочим днем (Додаток № 12).                                           

2.1.30. Надавати додаткову оплачувану соціальну відпустку матері (батьку), що виховує дитину до 18 років (до досягнення повноліття) без батька (матері), тривалістю 10 календарних днів, а за наявності 2-х і більше дітей – 17 календарних днів (без урахування святкових і неробочих днів, передбачених статтею 73 КЗпП України), батьку, (чоловіку, бабі або діду, або іншому повнолітньому родичу дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати (батько) якої є одинокою матір’ю (одиноким батьком)) надається оплачувана відпустка тривалістю до 14 календарних днів одноразово за письмовою заявою працівника, але не пізніше трьох місяців з дня народження дитини та повинна бути використана працівником не пізніше 104-го дня з дня народження немовляти.

2.1.31. Надавати працівникам додаткову оплачувану соціальну відпустку тривалістю 17 календарних днів (без урахування святкових і неробочих днів, передбачених статтею 73 КЗпП України) за наявності документів (копії свідоцтва про народження дитини, або, відповідного, копії документів, що підтверджують встановлення опіки або опікування над дитиною) або відповідні обставини:

  • жінці, що має двох і більше дітей з інвалідністю;
  • жінці, що має одну дитину усиновлену, а другу дитину з інвалідністю;
  • матері, що має двох дітей у віці до 15 років і третю, усиновлену дитину, або дитину з інвалідністю, або дитину, що знаходиться під опікою, або дитину, відносно якої вона є опікуном;
  • жінці, що має одну дитину з інвалідністю (чи усиновлену дитину), а другу – дитину, що знаходиться під опікою, або дитину, відносно якої вона є опікуном;
  • батьку, що виховує двох дітей без матері (у т.ч. у разі тривалого перебування матері у лікувальному закладі (безперервно 4 місяці і більше);
  • батьку, що виховує дитину без матері або у разі тривалого перебування матері дітей в лікувальному закладі і який опікає іншу дитину;
  • жінці або чоловікові, що опікає двох дітей;
  • одному з прийомних батьків двох дітей;
  • матері двох осіб з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи.

       Дитиною вважається особа віком до 18 років (повноліття), якщо згідно з законом вона не набуває прав повнолітньої раніше (для цілей даного пункту).

        З метою надання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей розповсюдити право на дану відпустку на жінку, яка не перебуває у шлюбі і у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері, вдову, жінку, яка виховує дитину без батька (в тому числі і розлучення жінки, яка виховує дитину без батька).

       Для підтвердження права на зазначену відпустку Роботодавцю має бути пред’явлений будь-який офіційно складений, оформлений та засвідчений в установленому порядку документ з достатньою достовірністю засвідчена відсутність участі другого з батьків у вихованні дитини, зокрема але не виключено: рішення суду про позбавлення батьківських прав; ухвала суду про розшук відповідача – в справах за позовами про стягнення аліментів; акт складений комісією, створеною Профкомом або акт комісії представників органу місцевого самоврядування, в якому зі слів сусідів (за наявності їх підписів у акті) підтверджується факт відсутності участі батька (матері) у вихованні дитини.

       До одиноких матерів (батьків) прирівнюються також вдови (вдівці), які мають дітей.

       У такому разі до заяви про надання додаткової соціальної відпустки, поданої вперше, додається копія свідоцтва про смерть чоловіка (жінки).

2.1.32. Надавати працівникам Закладу на підставі їх письмової заяви в обов’язковому порядку відпустку без збереження заробітної плати, крім відпусток передбачених законом:

  • у зв’язку з ювілейним днем народження працівника – 1 день;
  • 1 вересня - батькам (опікунам, піклувальникам), діти яких ідуть  до першого класу - 1 день;
  • у зв’язку з одруженням дитини працівника – до 3-х днів;
  • одруження працівника - до 10 днів:
  • при народженні дитини – батькові – 1 день.
  • у разі смерті рідних по крові або по шлюбу:

             чоловіка/дружини, батьків/вітчима/мачухи, дитини/пасинка/падчерки братів, сестер – до 7 днів та у разі смерті інших рідних – до 3 днів.

2.1.33.  Не допускати без згоди працівника поділу щорічної відпустки на частини та відкликання з щорічної відпустки, крім випадків, передбачених чинним законодавством.

2.1.34.   Надавати щорічні відпустки в один і той самий період подружжю, які перебувають у трудових відносинах із Закладом.

2.1.35.   Надавати один додатковий день відпочинку працівнику у разі здачі ним крові (її компонентів), який може бути використаний впродовж року з дня здачі крові або її компонентів (ч.2 ст.9 Закону України «Про донорство крові та її компонентів»).

2.1.36. На підставі медичного висновку жінкам надається оплачувана відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами тривалістю:

  • до пологів - 70 календарних днів;
  • після пологів - 56 календарних днів (70 календарних днів - у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів), починаючи з дня пологів.

За бажанням жінки та у разі відсутності медичних протипоказань частина відпустки тривалістю 70 календарних днів, передбачена до пологів, може бути перенесена та використана жінкою частково або повністю після пологів, починаючи з дня пологів. При цьому загальна тривалість відпустки не може перевищувати сумарно 126 календарних днів (140 календарних днів - у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів).

2.1.37.  Після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки надавати їй відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною більшої тривалості, які можуть бути використані повністю або частинами також батьком дитини.

2.1.38. Надавати працівникам за їх бажанням додаткову відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку за відсутності медичного висновку.

                          

2.2.     Профком зобов’язується:

2.2.1.  Забезпечувати постійний контроль за своєчасним уведенням в дію та застосуванням Роботодавцем нормативних актів з питань трудових відносин, організації, нормування праці.

2.2.2. Вести роз’яснювальну роботу серед членів трудового колективу з питань трудових прав та обов’язків, соціального захисту працівників відповідно до нормативних актів щодо організації праці.

2.2.3. Здійснювати громадський контроль за виконанням Роботодавцем законодавства про працю, правильним застосуванням установлених умов оплати праці, вимагати усунення виявлених недоліків.

2.2.4.  Брати участь у вирішенні соціально-економічних питань, визначенні та затвердженні переліку і порядку надання працівникам соціальних пільг, а також у розробці проекту колективного договору, правил внутрішнього трудового розпорядку.

2.2.5.   Сприяти упередженню виникнення трудових конфліктів, брати участь у їх розв’язанні.

2.2.6.  Ініціювати, за необхідності,  проведення спільних консультацій з Роботодавцем з метою вжиття заходів щодо запобігання порушень трудового законодавства.

 

2.3.     Члени трудового колективу зобов’язуються:

2.3.1.  Виконувати обов’язки, передбачені Правилами внутрішнього трудового розпорядку. Статутом закладу, посадовою інструкцією, колективним договором, діючим законодавством України (Додаток № 10).

2.3.2.  Постійно підвищувати свою кваліфікацію та професійний рівень.

2.3.3.  Не розголошувати конфіденційну інформацію в тому числі, але не зокрема - лікарську (медичну) таємницю.

2.3.4.  Виконувати вимоги інструкцій, правил і норм охорони праці, техніки безпеки, охорони навколишнього середовища.

 

2.4.      Сторони домовилися:

2.4.1.   Співпрацювати під час погодження, складання та затвердження правил внутрішнього трудового розпорядку, посадових інструкцій, графіків роботи й відпусток та в інших випадках, які передбачає законодавство, коли нормативні акти Роботодавця вимагають погодження Профкому.

2.4.2.   Разом вирішувати питання щодо:

  • запровадження, перегляду та змін норм праці;
  • оплати праці працівників, форм і систем оплати праці, схем посадових окладів;
  • умов запровадження та розмірів надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних виплат;
  • робочого часу й часу відпочинку, соціального розвитку Закладу, поліпшення умов праці, матеріально-побутового та медичного обслуговування працівників.

2.4.3.   Уживати заходів щодо недопущення виникнення колективних трудових спорів (конфліктів), а в разі виникнення прагнути  їх розв’язання  в порядку який  передбачає чинне законодавство.

 

2.1.13. Сприяти створенню в трудовому колективі здорового морально-психологічного мікроклімату.

2.1.14. Запобігати виникненню індивідуальних та колективних трудових конфліктів, а у випадку їх виникнення, забезпечити їх вирішення згідно з чинним законодавством України.

 

Розділ ІІІ.

Забезпечення зайнятості.

 

3.1.     Роботодавець зобов’язується:

3.1.1.  Надавати працівникам за їх згодою, можливість працювати на умовах неповного робочого часу з оплатою праці пропорційно відпрацьованому часу (за фактично виконану роботу) із збереженням повної тривалості щорічних основної та додаткових відпусток та інших гарантій, пільг, компенсацій, встановлених законодавством та цим Колективним договором.

3.1.2. Здійснювати аналіз потреби та використання трудових ресурсів в   Закладі.

3.1.3.   Не допускати економічно необґрунтованого скорочення робочих місць та структурних підрозділів Закладу.

 

3.2.      Профком зобов’язаний:

3.2.1. Здійснювати громадський контроль за додержанням в Закладі законодавства про працю.

3.2.2.  Вести роз’яснювальну роботу з питань дотримання трудових прав, надання гарантій та компенсацій, соціального захисту працівників.

3.2.3.  Не допускати звільнення з ініціативи Роботодавця вагітних жінок і жінок (чоловіків), які мають дітей  віком до трьох років (до шести років- якщо дитина потребує домашнього догляду), одиноких матерів (батьків), які мають дитину віком до чотирнадцяти  років або дитину з інвалідністю.

 

3.3.      Сторони домовились:

3.3.1.  Проводити консультації з Профкомом про заходи щодо запобігання  звільнення чи зведенню їх кількості до мінімуму або пом’якшення несприятливих наслідків звільнень.

 

Розділ IV.

ОПЛАТА ПРАЦІ.

 

4.1. Система оплати праці:

4.1.1. Формування оплати праці здійснюється на підставі законів та інших нормативно-правових актів України, Генеральної, Галузевої угод, цього Колективного договору.

4.1.2. Оплата праці Директора проводиться згідно з Контрактом.

4.1.3. Посадові оклади заступників директора, медичного директора, головного бухгалтера встановлюються наказом Директора у відсотковому співвідношенні від окладу Директора, встановленого контрактом.

4.1.4. Працівникам Підприємства розміри посадових окладів, їх підвищення, доплат, надбавок, матеріальної допомоги, допомоги на оздоровлення встановлюються на рівні не нижчому за визначені:

- спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики та МОЗ України від 05.10.2005р.№308/519 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» (зі змінами);

- Постановами Кабінету Міністрів України:

- від 30.08.2002р. №1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» (зі змінами);

- від 29.12.2009 р. № 1418 «Про затвердження Порядку виплати надбавки за вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров’я» (зі змінами);

-  від 11.05.2011 р. № 524 « Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» (зі змінами);

від 13.01.2023р. №28 «Деякі питання оплати праці медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації державних та комунальних закладів охорони здоров’я» (зі змінами);

- від 19.05.1999р. № 859 «Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об’єднань державних підприємств» (зі змінами);

-  іншими актами законодавства;

- посадовий оклад встановлюється на підставі штатного розпису, затвердженого Директором Підприємства та тарифікаційного списку, підписаного та оформленого належним чином згідно норм чинного законодавства;

- оплата праці працівників не може бути меншою за мінімальний розмір заробітної плати, встановлений законодавством при відпрацюванні повної місячної норми робочого часу;

- оплата праці робітників, службовців і фахівців проводиться відповідно до діючого законодавства та інших нормативних актів, схемні посадові оклади встановлюються з урахуванням кваліфікаційних вимог і тарифних розрядів працівників відповідної кваліфікації на підставі штатного розпису.

Оплата праці працівників  здійснюється за фактично відпрацьований час, виходячи зі схемного посадового окладу з нарахуванням доплат і надбавок, передбачених чинним законодавством.

Відповідно до норм чинного законодавства директору Підприємства в контракті може бути встановлено наступні надбавки:

  • За наявність почесного звання України – 20 % посадового окладу (пункт 4.2.1 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерством охорони здоров’я України від 05.10.2005 року № 308\519 (зі змінами) (далі – Наказ  № 308\519);
  • За високі досягнення у праці, за виконання особливо важливої роботи, складність, напруженість у роботі – до 50 % посадового окладу (пункт 4.4. Наказу № 308\519).
  • За вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров’я – 30 % посадового окладу (Порядок виплати надбавки за вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров’я, затверджений Постановою КМУ від 29.12.2009 року № 141 (зі змінами).
  • Та інші передбаченні чинним законодавством.

 

4.1.5. Посадові оклади можуть підвищуватись:

4.1.5.1. За керівництво структурним підрозділом – завідувачам структурних підрозділів (п.2.2.3 наказу МОЗ № 308/519 від 05.10.2005 р):

- лікарям (керівникам з числа фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою):

- на 10 % - при кількості посад лікарів ( фахівців з базовою та неповною вищою

медичною освітою) в підрозділі згідно зі штатним розписом до 3 одиниць включно (з урахуванням посад керівників цих структурних підрозділів і без урахування посад лікарів-інтернів);

- на 20 % - при кількості посад лікарів в підрозділі згідно зі штатним розписом понад 3 до 6 одиниць включно (з урахуванням посад керівників цих структурних підрозділів і без урахування посад лікарів-інтернів);

- на 25 % - при кількості посад лікарів в підрозділі згідно зі штатним розписом понад 6 одиниць ( з урахуванням посад керівників цих структурних підрозділів і без урахування посад лікарів-інтернів).

4.1.5.2. За старшинство – фахівцям з базовою та неповною вищою медичною освітою (старшим сестрам медичним, фельдшерам, тощо) на 10 % посадового окладу (п.2.2.10 наказу МОЗ № 308/519 від 05.10.2005 р).

4.1.5.3. За наявність кваліфікаційної категорії - головній сестрі медичній (п.2.4.1 наказу МОЗ № 308/519 від 05.10.2005 р):

- на 28,3% тарифної ставки працівника 1 тарифного розряду, які мають вищу

кваліфікаційну категорію;

- на 18,4 % тарифної ставки працівника 1 тарифного розряду, які мають першу

кваліфікаційну категорію;

- на 8,7% тарифної ставки працівника 1 тарифного розряду, які мають другу

кваліфікаційну категорію.

4.1.5.4. За оперативне втручання - лікарям-хірургам усіх найменувань, лікарям- анестезіологам, у т.ч. керівникам структурних підрозділів – лікарям цих спеціальностей у залежності від обсягу, складності, при роботі в амбулаторно-поліклінічному закладі(відділенні) – до 15 % посадового окладу, стаціонарі – до 40 % посадового окладу (з врахуванням підвищення за завідування) (п.2.4.2 наказу МОЗ № 308/519 від 05.10.2005 р).

4.1.5.5. За диплом з відзнакою – лікарям ( крім інтернів) протягом п’яти років у розмірі 5% від посадового окладу, що визначений за тарифним розрядом (п.2.4.3 наказу МОЗ № 308/519 від 05.10.2005 р).

4.1.5.6. За керування санітарним транспортом - водіям на 20% тарифної ставки (п.2.4.4 наказу МОЗ № 308/519 від 05.10.2005 р).

4.1.5.7. У зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці у % до посадового окладу з урахуванням підвищень за кваліфікаційну категорію, оперативні втручання, диплом з відзнакою, санітарний транспорт (п.2.4.5 наказу МОЗ № 308/519 від 05.10.2005 р). (Додаток 5).

4.1.5.8. Машиністам з прання та ремонту спецодягу тарифні ставки підвищуються на 20% (п.2.4.5.11 наказу МОЗ № 308/519 від 05.10.2005 р).

4.1.6 До посадового окладу можуть встановлюватись наступні доплати:

- за суміщення професій (посад), виконання обов’язків тимчасового відсутнього працівника та розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт у розмірі до 50% включно посадового окладу з врахуванням всіх підвищень. Співпрацівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу (п.3.1.2 наказу МОЗ № 308/519 від 05.10.2005 р);

- за роботу в нічний час у розмірі 35% посадового окладу з врахуванням всіх підвищень (п.3.2.1 наказу МОЗ № 308/519 від 05.10.2005 р);

- за роботу в нічний час у розмірі 50% посадового окладу з врахуванням всіх підвищень (п.3.2.2 наказу МОЗ № 308/519 від 05.10.2005 р) (Додаток 8);

- працівникам, які мають науковий ступінь (п.3.3. наказу МОЗ № 308/519 від 05.10.2005 р): доктор наук – 25 % посадового окладу з врахуванням підвищень, кандидат наук – 15 % посадового окладу з врахуванням підвищень. Зазначені

доплати встановлюються працівникам, якщо їх діяльність за профілем (медична, фармацевтична, наукова) збігається з наявним науковим ступенем;

- працівникам, зайнятим на роботах з шкідливими і важкими умовами праці, за результатами атестації робочих місць – до 12% посадового окладу (тарифної ставки) (п.3.4.5 наказу МОЗ № 308/519 від 05.10.2005 р) (Додаток 5);

- працівникам, які використовують у роботі дезінфікуючі засоби, а також які зайняті прибиранням туалетів – 10% посадового окладу (тарифної ставки) (Додаток 9);

-  шеф-кухарю, який не звільнений від основної роботи, здійснюється доплата в розмірі 20% посадового окладу (п.3.4.6. наказу МОЗ № 308/519 від 05.10.2005 р);

- медичним працівникам за безпосередній контакт з хворими на СНІД та ВІЛ-інфікованими при проведенні консультацій, оглядів і наданні медичної допомоги у розмірі 60% фактично відпрацьованого часу за поданням керівників структурних підрозділів (фактичні години реєструються в журналі за підписом завідувача відділенням (п.2.4.4 наказу МОЗ № 308/519 від 05.10.2005 р), медичним працівникам відповідно до переліку категорій медичних працівників, які підлягають обов'язковому страхуванню на випадок інфікування ВІЛ під час виконання ними професійних обов'язків (постанова КМУ від 16.10.1998 р. №1642);

 

4.1.7До посадового окладу можуть встановлюватись наступні надбавки:

- за вислугу років медичним і фармацевтичним працівникам:

- 10 % посадового окладу – при стажі роботи понад 3 роки;

- 20% посадового окладу – при стажі роботи понад 10 років;

- 30% посадового окладу – при стажі роботи понад 20 років

(Постанова Кабінету Міністрів України від 29.12.2009р. № 1418);

-  працівникам, які мають почесне звання (п.4.2. наказу МОЗ № 308/519 від 05.10.2005 р) встановлюється наступна надбавка: заслужений – 20 % посадового окладу з врахуванням підвищень, народний – 40 % посадового окладу з врахуванням підвищень.

Зазначені надбавки встановлюються працівникам, якщо їх діяльність за профілем (медична, фармацевтична тощо) збігається з наявним почесним званням;

- надбавка за високі досягнення у праці, виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання) у розмірі до 50% посадового окладу (тарифної ставки) з урахуванням підвищень, яка надається за індивідуальними результатами праці робітників певних професійних груп (п.4.4. наказу МОЗ № 308/519 від 05.10.2005 р).

- надбавка за складність, напруженість у роботі - до 50% (включно) посадового окладу (тарифної ставки) з урахуванням підвищень, яка надається згідно критеріїв (п.4.4. наказу МОЗ № 308/519 від 05.10.2005 р). здійснюється відповідно до наказу Директора за умови наявності фінансового ресурсу.

- водіям автотранспортних засобів за класність до тарифної ставки: водіям ІІ класу — 10%, водіям І класу – 25% (п.4.5.3 наказу МОЗ № 308/519 від 05.10.2005 р). ІІ клас водію присвоюється при якісній роботі у даному підприємстві понад 3 років, І клас водію присвоюється при наявності у водія ІІ класу та якісній роботі на даному Підприємстві понад 5 років.

 

4.1.10. Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення здійснюється у розмірі посадового окладу під час надання щорічної основної відпустки:

  • медичним та фармацевтичним працівникам за основною роботою та працівникам за сумісництвом (внутрішнім), якщо їх оплата праці по основній роботі та по роботі за сумісництвом не перевищує повного окладу (ставки) - в обов’язковому порядку (п.2 Постанови Кабміну від 11 травня 2011 року №524 «Питання оплати праці працівників установ закладів та організацій окремих галузей бюджетної установи»);
  • іншим працівникам - при наявності фінансового ресурсу та за поданням письмової заяви працівника.

 

4.2. Підприємство зобов’язується:

4.2.1. Своєчасно й регулярно здійснювати виплату заробітної плати в робочі дні два рази на місяць: аванс – 15 числа, остаточну виплату – 30 числа, та по мірі надходження фінансування. Після 5-го числа кожного місяця працівникам особисто видаються розрахункові листки про суми нарахованої та утриманої зарплати.

4.2.2. Згідно Кодексу Законів про працю України і Закону України «Про оплату праці» від  24.03.95р. №108/95-ВР:

  • строк виплати заробітної плати має бути не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата;
  • відповідно до ч.2 ст.115 КЗпП і ч.2 ст.24 Закону № 108 у разі, коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні;
  • розмір заробітної плати за першу половину місяця не може бути менше оплати за фактично відпрацьований час із розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника;
  • розмір авансу повинен складати не менше 50% тарифної ставки (посадового окладу) працівника за цей місяць (з урахуванням зайнятості працівника).

 

4.2.3. Виплачувати заробітну плату за весь час щорічної відпустки не пізніше ніж за три дні до її початку. При нарахуванні заробітної плати у зв’язку з наданням відпусток працівникам, середня заробітна плата обчислюється в порядку, установленому чинним законодавством на день надання відпустки.

4.2.4. При переведенні працівника на іншу нижче оплачувану роботу, проводити оплату праці згідно трудового законодавства.

4.2.5. Оплачувати роботу у святкові та неробочі дні в межах місячної норми робочого часу у розмірі одинарної годинної ставки понад оклад з врахуванням особливостей організації трудових відносин в умовах воєнного стану.

4.2.6. Вчасно уточнювати тарифікацію зарплати працівників у зв’язку зі зміною освіти, присвоєнні категорії за підсумками атестації, підвищення тарифної ставки (посадових окладів).

4.2.7. Вчасно ознайомлювати усіх працівників з умовами оплати праці під час прийняття їх на роботу, а також у разі зміни умов оплати праці під час роботи.

4.2.8. Своєчасно підвищувати заробітну плату працівників згідно з постановами і рішенням Уряду з урахуванням особливостей організації трудових відносин в умовах воєнного стану.

4.2.9. Забезпечувати проведення індексації заробітної плати працівникам Підприємства у встановленому чинним законодавством України порядку.

4.2.10. Зберігати середній заробіток за основним місцем роботи працівникам, які направляються до закладів післядипломної освіти для підвищення кваліфікації, підготовки і перепідготовки як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом (ст.122,207 КЗпП України, постанови КМУ від 28.06.1997р. № 695 «Про гарантії і компенсації для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва» та від 11.05.2011р. № 524 «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери».

4.2.11. Забезпечити надання інших передбачених чинним законодавством гарантій і компенсацій у зв’язку з направленням працівників у службові відрядження.

4.2.12. Затверджувати в штатному розписі найменування посад працівників у

відповідності з чинною редакцією Класифікатора професій, своєчасно вносити відповідні зміни до Колективного договору та додатків до нього. У разі несвоєчасного приведення найменувань професій (посад) у Колективному договорі у відповідність до вимог чинного законодавства, працівники продовжують користуватися пільгами та гарантіями, встановленими для відповідних професій (посад).

4.2.13. Застосовувати до працівників передбачені цим Колективним договором заходи матеріального та морального стимулювання за якісне та своєчасне виконання виробничих завдань та норм праці.

4.2.14. Працівникам може виплачуватися премія згідно з Положенням про преміювання (Додаток 6).

 

4.3. Профком зобов’язаний

4.3.1. Контролювати дотримання Підприємством норм та приписів законодавства про оплату праці, зокрема й своєчасність виплати заробітної плати згідно з нормативними актами Роботодавця й затвердженим табелем обліку робочого часу, підвищення посадових окладів, доплат та надбавок.

4.3.2. Вносити обґрунтовані пропозиції щодо підвищення працівникам розмірів заробітної плати, премій, компенсацій, доплат, надбавок, надання пільг.

4.3.3. Контролювати проведення індексації грошових доходів.

4.3.4. Контролювати формування посадових окладів, доплат, надбавок працівникам.

4.3.5. Порушувати питання про притягнення до дисциплінарної, відповідальності згідно з чинним законодавством осіб, винних у невиконанні вимог законодавства про оплату праці, умов оплати праці, передбачених Колективним договором (ст. 45, 141, 1471 КЗпП; ст. 36 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР; ст. 18 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII).

4.3.6 Надавати безоплатну консультативну допомогу з різних питань; представляти інтереси працівників у судових та інших органах щодо вирішення спорів відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

4.3.7. Забезпечити контроль за додержанням правил та своєчасною виплатою допомоги страхувальникам за рахунок коштів соціального страхування в зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю, пологами, народженням дитини та інших соціальних виплат згідно з чинним законодавством.

 

4.4. Сторони домовилися:

4.4.1. Не приймати в односторонньому порядку рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, які встановлює цей Колективний договір.

4.4.3. Повідомляти працівників про запровадження нових або зміну чинних умов праці в бік погіршення, не пізніше ніж за два місяці до їх запровадження або зміни.

4.4.4. Своєчасно уточнювати розмір заробітної плати працівників у зв’язку зі зміною рівнів освіти, присвоєнням їм ученого ступеня, почесного звання, присвоєнням (підтвердженням) кваліфікаційної категорії, стажу роботи, за підсумками атестації тощо.

4.4.5. Своєчасно ознайомлювати працівників із запровадженими на Підприємстві новими умови оплати праці.

 

Розділ V.     

Охорона праці.     

 

  • Витрати на охорону праці на підприємстві при наявності коштів можуть становити не менше 0,2 відсотка від фінансово ресурсу фонду оплати праці.
  • Адміністрація зобов'язується:
    • Під час укладення трудового договору інформувати працівника під підпис про умови праці та про наявність на його робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, можливі наслідки їх впливу на здоров'я та про права працівника на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до законодавства і колективного договору (ст.5 Закону України «Про охорону праці»).
    • Забезпечувати здорові та безпечні умови праці на робочому місці, безпеку технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовується працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам законодавства (ст.6 Закону України «Про охорону праці»).
    • Реалізувати комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадків виробничого травматизму, профзахворювань і аварій (Додаток № 1) з виділенням засобів на їхнє виконання, шляхом створення фонду охорони праці підприємства.
    • Заохочувати працівників, які приймають активну участь у здійсненні заходів щодо підвищення рівня безпеки та поліпшення умов праці.
    • На роботах, пов'язаних із забрудненням, працівникам видавати безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг та інші засоби індивідуального захисту, а також мийні та знешкоджувальні засоби відповідно до додатку № 15, № 16  за наявності фінансування.

У разі передчасного зношення цих засобів не з вини працівника, адміністрація зобов’язана замінити їх за свій рахунок.

  • Робітникам, які займають посади і професії зі шкідливими умовами праці, проводити доплати до посадового окладу відповідно до додатку № 6 Колективного договору.
  • Здійснювати організацію проведення періодичних медичних оглядів працівників згідно з вимогами законодавства. (Додаток № 3).
  • Створити атестаційну комісію для організації та проведення атестації робочих місць за умовами праці та включити до її складу представників Профкому.
  • Проводити раз на п’ять років атестацію робочих місць за умовами праці.

Проводити позачергову атестацію робочих місць за умовами праці у разі аргументованого звернення Профкому або працівника про наявні на його робочому місці несприятливі умови праці. (Додаток № 4, Додаток № 14).

  • За результатами атестації робочих місць розробляти заходи щодо приведення (поліпшення) умов праці у відповідність до вимог регламентів, директив, конвенцій, стандартів, інших нормативних актів з охорони праці.
  • Забезпечити належне технічне утримання машин, механізмів, споруд, будівель, виробничого обладнання й устаткування щодо їх безпечного використання; проводити періодично, згідно з вимогами нормативних актів з охорони праці, експертизу їх технічного стану.
  • Забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці покладається на роботодавця, крім випадків укладення між працівником та роботодавцем трудового договору про дистанційну роботу.
  • Інформувати осіб, які поступають на роботу під особистий розпис при укладанні трудового договору про умови праці, наявність небезпечних і шкідливих виробничих факторів, про їх права на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства.
  • Проводити розслідування обставин нещасних випадків на виробництві, вживати заходи щодо їх профілактики, якщо комісією з розслідування нещасного випадку встановлено, що він трапився внаслідок невиконання потерпілим вимог нормативних актів про охорону праці, розмір одноразової допомоги може бути зменшено згідно “Положення про порядок зменшення одноразової допомоги” (Додаток № 2).
  • Один раз на 3 роки здійснювати перевірку знань з питань охорони праці керівного складу структурних підрозділів лікарні, інженерно-технічні підрозділи, осіб, які виконують роботи підвищеної небезпеки.

 

  • Профком зобов’язаний:

5.3.1.  Здійснювати громадський контроль за додержанням законодавства про охорону праці, створенням безпечних і нешкідливих умов праці, належних виробничих та санітарно-побутових умов, забезпеченням працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами колективного та індивідуального захисту.

5.3.2.  Контролювати надання пільг і компенсацій за роботу в шкідливих і небезпечних умовах та відшкодування шкоди, заподіяної здоров’ю працівника.

5.3.3.  Якщо існує загроза життю або здоров’ю працівників, вимагати від адміністрації Закладу негайно припинити роботи на робочих місцях, у структурних підрозділах загалом на період, необхідний для усунення загрози життю або здоров’ю працівників.

5.3.4.  Інформувати працівників про їхні права й гарантії в сфері охорони праці.

5.3.5.  Брати участь у:

  • розробці програм, положень, локальних нормативних актів з питань охорони праці у Закладі;
  • проведенні атестації робочих місць, за результатами якої вносити пропозиції щодо поліпшення умов праці, медичного обслуговування, оздоровлення працівників, надання їм відповідних пільг і компенсацій;
  • розслідуванні нещасних випадків, професійних захворювань, аварій, складанні актів про нещасний випадок на виробництві, а також готувати власні висновки та пропозиції, за необхідності представляти інтереси потерпілого в судовому порядку, в інших органах і установах.

 

5.4.     Працівники зобов’язані:    

5.4.1.  Вивчати та виконувати вимоги:

  • нормативно-правових та нормативних актів з охорони праці, доведених до них у встановленому порядку;
  • правил експлуатації медичної апаратури, устаткування, машин та інших засобів, що використовуються в роботі, тощо.

5.4.2.  Використовувати в роботі засоби індивідуального й колективного захисту.

5.4.3.  Проходити в установленому законодавством порядку попередній та періодичні медичні огляди, передбачені чинним законодавством.

5.4.4.  Дбати про особисту безпеку та здоров’я, а також про безпеку та здоров’я оточення під час перебування на території Закладу.

5.4.5.  Своєчасно інформувати відповідних посадових осіб про виникнення  небезпечних і аварійних ситуацій на робочому місці, ділянці, в структурному підрозділі. Особисто вживати заходів щодо запобігання таким випадкам та їх усунення.

5.4.6.  Відмовитися від виконання дорученої роботи, якщо виникла виробнича ситуація, небезпечна для їхнього життя чи здоров’я, для оточення, виробничого середовища чи довкілля.

5.4.7.  Співпрацювати з роботодавцем у справі організації безпечних та нешкідливих умов праці, особисто вживати посильних заходів щодо усунення будь-якої виробничої ситуації, яка створює загрозу його життю чи здоров’ю або людей, які його оточують, і навколишньому природному середовищу, повідомляти про небезпеку свого безпосереднього керівника або посадову особу.

5.4.8.  Утримуватися від куріння тютюнових виробів та електронних систем доставки нікотину на території Закладу.

 

Розділ VI.

Соціально-трудові пільги, гарантії та компенсації.

 

6.1.     Роботодавець зобов’язаний:

6.1.1.  Спільними зусиллями з Профкомом здійснювати заходи спрямовані на зменшення захворюваності і травматизму.

6.1.2.  Створювати всі необхідні умови для проходження працівниками диспансеризації, у разі необхідності.

6.1.3.   Надавати працівникам матеріальну допомогу на оздоровлення у розмірі не менше посадового окладу під час надання основної щорічної відпустки, при наявності коштів відповідно до чинного законодавства та умов колективного договору.

6.1.4.  Забезпечувати надання інших гарантій, пільг та компенсацій, які передбачені чинним законодавством та умовами цього договору.

6.1.5.  Створити спільно із Профкомом на паритетних засадах комісію із питань призначення та здійснення страхових виплат за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

6.1.6.  Виділяти кошти на проведення свят, концертів і ювілеїв та інших культурно масових заходів, на допомогу учасників АТО, ветеранам війни, праці, пенсіонерам, багатодітним, малозабезпеченим, на поховання та інші випадки (додаток № 17).

 

6.2.     Профком зобов’язаний:   

6.2.1.  Додатково відраховувати 0,2% від профвнесків у Фонд для лікування медпрацівників галузі, що захворіли на туберкульоз та онкозахворювання.

6.2.2.  Контролювати питання зокрема, щодо:

  • забезпечення належного обліку і зберігання документів, які підтверджують право працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими та важкими умовами праці, на пільгове пенсійне забезпечення.

6.2.3.  Забезпечувати проведення новорічно-різдвяних свят для дітей співробітників та придбання святкових подарунків дітям віком від 3-ох до 14 років.

 

Розділ VII.

Забезпечення гарантії діяльності профкому.

 

7.1.   Роботодавець зобов’язується:

7.1.1.  Забезпечити існуючий порядок безготівкової сплати членських профспілкових внесків, за наявності письмових заяв.

7.1.2.  Щомісячно перераховувати членські внески в розмірі 60% профспілковому комітету при врегульованому фінансуванні.

7.1.3.  Надавати профспілковому  комітету в безкоштовне користування необхідне для праці приміщення, засіб зв’язку, транспорт для вирішення соціально- побутових питань (ст. 249 КЗпП України).

7.1.4.  Профактиву надавати можливість брати участь в роботі конференцій, пленумів з оплатою в розмірі середнього заробітку.

7.1.5.  На запрошення брати участь у засіданнях Профкому, зборах (конференціях) первинної профспілкової організації.

7.1.6.  Забезпечити участь представника Профкому у виробничих нарадах, засіданнях тощо.

7.1.7.  Забезпечувати Профкому можливість розміщувати власну інформацію у приміщеннях і на території Закладу в доступних для працівників місцях.

 

7.2.     Профком зобов’язується:  

7.2.1.  Здійснювати громадський контроль за додержанням законодавства про охорону праці, створення безпечних і нешкідливих умов праці, належних  виробничих та санітарно-побутових умов, забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям, іншими засобами індивідуального та колективного захисту.

7.2.2.  Забезпечити надання безоплатних консультацій для членів Профкому з питань праці та її оплати, охорони праці, пенсійного забезпечення.

 

Розділ VIII.

Заключні положення.

 

8.1.   Даний Договір вступає в силу з моменту його підписання сторонами  по Договору і діє до прийняття нового.

8.2.   Зміни та доповнення до даного Договору протягом терміну його дії можуть вноситися тільки при взаємній згоді сторін.

8.3.   На період дії воєнного стану на території України дія окремих положень колективного договору може бути зупинена за ініціативою Роботодавця.

8.4.   Контроль за виконанням Договору здійснюється безпосередньо Сторонами в порядку, визначеному діючим законодавством. Сторонам забороняється вимагати, надавати одна одній відомості, отримання яких не входить до їх компенсації.

8.5.   Сторони, що підписали даний колективний договір один раз на рік звітують про його виконання.

8.6.   Чинність Договору поширюється на всіх працівників, незалежно від членства в Профкомі.

8.7.   Колективний договір укладено в шести примірниках, що зберігаються у кожної із сторін та в органі, який проводить реєстрацію і мають однакову юридичну силу.

 

Підписи Сторін

 

Директор  Комунального некомерційного підприємства

«Херсонська обласна клінічна лікарня» Херсонської обласної ради

 

 

________________ В.М. Короленко

 

«_____»_____________20___ року

 

 

Голова Первинної профспілкової організації  КНП «Херсонська обласна клінічна лікарня» ХОР

Професійної спілки працівників охорони здоров’я України

 

 

_______________ Т.Л. Татарінова

 

«_____»___________20___ року

 

завантажити проект КОЛЕКТИВНОГО ДОГОВОРУ:

 

 

ПЕРЕЛІК ДОДАТКІВ

Додаток № 1

«Комплексні заходи щодо досягнення встановлених  нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці,запобігання випадків виробничого травматизму, профзахворювань і аварій».

Додаток № 2

 

«Розмір зменшення одноразової допомоги постраждалому від нещасного випадку внаслідок невиконання ним вимог охорони праці».

Додаток № 3

«План заходів  спрямованих на зменшення захворюваності

 і травматизму».

Додаток № 4

«Інформація  про стан охорони праці,  причини аварій, нещасних випадків і професійних».

Додаток № 5

«Перелік робочих місць, де встановлені підвищення за шкідливі і важкі умови праці в КНП «ХОКЛ» ХОР.

Додаток № 6

«Положення про преміювання працівників».

Додаток № 7

«Перелік професій та посад, на яких надається скорочена тривалість робочого дня при п’ятиденному робочому тижні (Наказ МОЗ від 25.05.2006 року № 319 (зі змінами)».

Додаток № 8

«Перелік посад працівників яким проводиться додаткова оплата за роботу у нічній час у розмірі 50 відсотків окладу».

Додаток № 9

«Перелік робочих місць структурних підрозділів лікарні, котрим підтверджено право на додаткові доплати в розмірі 10% за роботу з дезінфікуючими засобами».

Додаток № 10

«Правила внутрішнього трудового розпорядку некомерційного комунального підприємства «Херсонська обласна клінічна лікарня» Херсонської обласної ради».

Додаток № 11

«Витяг із списку виробництва, цехів, професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість працівників на роботах, в яких дає право на щорічну додаткову відпустку».

Додаток № 12

«Перелік посад працівників з ненормованим робочим днем, які мають право на щорічну додаткову відпустку».

Додаток № 13

«Перелік посад з безперервним циклом роботи».

Додаток № 14

«Перелік робочих місць, виробництв, професій і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах працівникам зайнятих на робочих місцях».

Додаток № 15

«Перелік професій і посад працівників, яким видається безкоштовно спецодяг, спецвзуття та інші засоби індивідуального захисту» (наказ МОЗ від 29.01.88р. № 65)».

Додаток № 16

«Перелік професій, робота яких пов’язана з забрудненням,

у зв’язку з чим безкоштовно видається мило».

Додаток № 17

«Положення про нагородження».

 

 

Теги: