телефони лікарні та обласної консультативної поліклініки

Приймальне відділення

(066) 387-1201

 

(093) 511-6781

Mobile menu

Доводимо до відома! З 01.04.2020р. КНП "ХОКЛ" ХОР працює по п'ятиденному робочому графіку з двома вихідними: субота і неділя!

Анестезіологічне відділення Херсонської обласної клінічної лікарні організовано в 1962 р (завідувач відділенням Фольварков С.С.), для надання анестезіологічної допомоги при хірургічних втручаннях. З відкриттям відділення було проведено понад 300 наркозів за рік.

У 1969 р. було відкрито відділення реанімації на 6 ліжок з операційним блоком, організовано цілодобове чергування лікаря-анестезіолога. З цього періоду у відділенні надавалася допомога важким хворим з гострими порушеннями життєво-важливих функцій (дихальної, серцевої); лікування хворих з тяжкими запальними процесами, неврологічними порушеннями, гострими отруєннями; спостереження і інтенсивна терапія післяопераційних хворих. Приділялася увага розвитку анестезіолого-реанімаційної допомозі в акушерстві та педіатрії.

З 1975 р. відділенням завідував Лисюк Н.М. У відділенні освоєно та застосовують сучасні методи знеболювання та інтенсивної терапії: епідуральна анестезія, cпиномозкова анестезія, гіпербарична оксигенація (ГБО), гемосорбція, ультрафільтрація, плазмаферез, ультрафіолетове (УФО) та лазерне опромінення крові та ін. З цього періоду у відділенні реанімації отримують лікування близько 500 хворих на рік і проводиться до 4000 анестезіологічних допомог в рік.

В даний час, з урахуванням ліжок хірургічного профілю обласної лікарні виділено: 32,25 ставки лікаря анестезіолога, фізичних осіб - 25 і 1 зовнішній сумісник. Лікарі вищої кваліфікаційної категорії - 10. Першою категорії - 11. Другої категорії - 3. Практично весь середній персонал має вищу категорію за спеціальністю. Штатний розклад передбачає наявність в зміні цілодобово чотирьох лікарів анестезіологів-реаніматологів та п'ять медичних сестер, які пройшли спеціальну підготовку.

З 2000 року відділенням завідує Расинский В.А. При відділенні реанімації відкрита палата інтенсивної терапії на 5 ліжок. З метою поліпшення якості анестезіологічної допомоги вагітним в акушерському відділенні організовано цілодобове чергування лікаря-анестезіолога. З цього періоду в палатах інтенсивної терапії отримують лікування понад 1000 хворих і проводиться понад 8000 анестезіологічних посібників.

У денні години надається анестезіологічна допомога при проведенні оперативних втручань у 12 відділеннях хірургічного профілю (18 операційних столів). Активно використовуються внутрішньовенна, інгаляційна (в тому числі низкопоточна), спінальна, перидуральна анестезії, провідникова та комбінована анестезія.

 

  

Завідувач відділенням лікар вищої категорії - Расинський Віктор Алексійович , тел. (0552) 42-37-50.

Старша медична сестра - Крюкова Оксана Анатоліївна, тел. (0552) 42-37-50.

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


Відділення використовує в роботі сучасні методи і медичну апаратуру для проведення анестезіологічного забезпечення і проведення інтенсивної терапії.

За 9 місясів 2019 року виконано 7400 анестезіологічних посібників.

Переважаюча більшість з яких комбіновані (55%) - спінально-епідуральна анестезія, комбінована спинномозкова (епідуральна) з внутрішньовенною анестезією або інгаляційної анестезією.

Комбіновані методи анестезії займають лідируючі позиції в світі при анестезіологічному забезпеченні.

Понад століття тому епідуральна анестезія стала найпопулярнішим методом знеболювання в пологових центрах США починаючи з 2004 року майже дві третини породіль використовували цей засіб полегшення болю, включаючи 59% жінок, які народжували вагінально.

У Канаді епідуральну анестезію використовують близько половини жінок, які народжують вагінально.

Інгаляційна (ендотрахеальна) анестезія виконується на сучасних апаратах ШВЛ з використанням низкопоточних методик (низкопоточна інгаляційна анестезія).

Відділення анестезіології забезпечує безпеку оперативного лікування і проведення інтенсивної терапії хворим:

  • При ендопротезуванні колінних і тазостегнових суглобів, артроскопічних операціях на нижніх кінцівках, операціях на плечі і передпліччя з використанням провідникової (регіонарної) та комбінованої анестезії.
  • Стабілізуючих операціях на хребті і оперативному лікуванні міжхребцевих гриж;
  • Нові методики операцій в нейрохірургії проводяться під wake-up анестезією. Де особливо важливим моментом є збереження функціонально значущих зон головного мозку: рухові центри (коркове представництво та їх провідні шляхи), моторна і сенсорна мовленнєві області, зоровий аналізатор. З цією метою в даний час у нас і за кордоном використовується wake-up анестезія (пробудження пацієнта під час операції з метою виявлення і контролю неврологічних дефектів під час і після операції.
  • З хірургічної патологією черевної порожнини і зачеревного простору низкопоточна інгаляційна анестезія, комбінована анестезія.
  • Рентген-біліарна хірургія: Ретроградна холангіопанкреатографія (РХПГ) - метод, який комбінує ендоскопію з одночасним рентгеноскопічним обстеженням, з використанням внутрішньовенної або інгаляційної анестезії.
  • Судинною патологією, в тому числі протезування магістральних судин і аорт кардіохірургічних хворим. Значно збільшилася кількість низкопоточної інгаляційниї анестезії з використанням сучасного апарату ШВЛ Dräger, комбінованої анестезії при операціях з штучним кровообігом (протезування клапанів серця, корекції вроджених вад серця, аортокоронарного шунтування, видалення пухлин (міксома).
  • Урологічної патологією - дроблення, видалення конкрементів (каменів) у нирках, сечоводі, сечовому міхурі, а також резекція (видалення) нирки, видалення аденоми простати проводяться виключно під комбінованими видами анестезії з використанням сучасних анестетиків.
  • Операції на голові та шиї;
  • Пластичні і мікрохірургічні операції; хворим з термічними ураженнями; поєднані травми.
  • У пологовому відділенні при кесаревому розтині, природні пологи використовують тільки сучасні анестетики при епідуральній анестезії, комбінована спинномозкова (епідуральна) і внутрішньовенна анестезія.
  • В амбулаторних умовах проводиться медікаметозна седація для виконання фіброгастроскопії, колоноскопії.

 

  


Палата інтенсивної терапії розрахована на 11 ліжок. Є три палати на 2 ліжка, одна на 3 та дві одномісні, де проводиться спостереження та інтенсивна терапія хворих, що в них перебувають.

Відповідно до цих завдань і обладнано палати. Місця хворих оснащені централізованою подачею кисню, вакууму та стисненого повітря.

Палати інтенсивної терапії оснащено сучасною апаратурою, що включає:

  • апаратуру респіраторної (дихальної) підтримки, що дозволяє здійснювати штучну вентиляцію легенів у всіх режимах; використання таких видів апаратів дозволяє домогтися мінімізації шкідливої дії на легені, а при необхідності пролонгувати респіраторну підтримку на досить тривалий час;
  • апаратуру стеження і моніторингу за пацієнтом: нові сучасні монітори дозволяють відстежувати основні життєво важливі функції організму (показники гемодинаміки, насичення крові киснем, електричну активність міокарда та ін.) з центральною станцією стеження;
  • апаратуру для дозованого введення лікарських препаратів: дозволяє багато життєво важливих препаратів вводити постійно з певною швидкістю після точного розрахунку необхідної дози.

 

Ряд досліджень і маніпуляцій виконується безпосередньо у відділенні реанімації: є апарати для реєстрації ЕКГ, дефібрилятори, пересувна рентген установка, апарати для проведення плазмаферезу, портативний апарат УЗД експертного класу. Ефективність лікування хворих підвищує наявність постійно діючої станції спостереження за показниками всіх моніторів у відділенні.

 

На сьогодні відділення є провідним у місті по лікуванню важкої черепно-мозкової травми, поєднаної травми, опікового шоку та інших невідкладних станів.

У складі відділення є клініко-біохімічна лабораторія, яка виконує комплекс сучасних методик екстреного обстеження хворого. В інтересах відділення, цілодобово функціонують рентгенологічна служба, ультразвукова діагностика, комп'ютерна, спіральна і магнітно-резонансна томографія, ендоскопія. До лікувально-діагностичного процесу залучаються фахівці інших відділень лікарні і медичних центрів України. Всі хворі щодня оглядаються завідуючим відділення та заступником головного лікаря з лікувальної частини. Відділення реанімації оснащено сучасними засобами догляду за важкими хворими, весь медичний персонал спеціально підготовлений для здійснення догляду і реанімаційних заходів в будь-якому необхідному обсязі.

 

Теги: