Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в Twitter

телефон лікарні

Телефон для довідок

(0552) 42-21-25

Mobile menu

Відділення було засновано у 1946 році. Першим його завідувачем на протязі 20 років був видатний лікар-офтальмолог, учень та спільник академіка В.Ф.Філатова – Володимир Олексійович Строганов.

У подальші роки відділення очолювали талановиті лікарі: Жученко О.І., Петриченко Т.Т., Румму В.М., Яковенко С.М.   Кожний з них зробив свій вагомий внесок у розвиток відділення і запровадження нових методів діагностики та лікування очних хвороб.

У 1977 році в практику відділення було втілено ультразвукову діагностику патології ока.

З 1980 року  - запроваджується мікрохірургічна техніка очних операцій, яка постійно удосконалюється.

У 1993 році, вперше в області, у відділенні лікарем Хмелем Л.Ф. було виконано імплантацію штучного кришталика – одну з передових методик рефракційної хірургії на той час.

З 2000 року у відділенні опановано лазерні методи лікування на передньому відділі ока. 

З 2010 року відділенням завідує кваліфікований лікар Бідованець О.А.

У відділенні працюють лікарі – офтальмологи: Тимашова Н.С., Черняк О.Д., Баранік А.І., Ківшар М.М.                

Телефон відділення (0552) 42 35 57


Сьогодні у відділенні ефективно здійснюється увесь спектр сучасних методів діагностики і лікування катаракти, глаукоми, наслідків травм органів зору, судинних захворювань очей, захворювань сітківки та зорового нерву. 

Відділення оснащене найсучасним лікувальним обладнанням: офтальмологічним мікроскопом, факоемульсифікатором«Infininty», лазерними офтальмологічними системами«Alkon»та «PurePoint», апаратом «Trabectom». Повне технічне переоснащення відділення спрямувало його діяльність на проведення лише атравматичних втручань на органах зору.

Впроваджені нові методики дозволили скоротити зорову реабілітацію у післяопераційному періоді. Наразі відділення має найкращі показники середньої тривалості лікування серед обласних лікарень України (4,8 днів). 

За останні 5 років фахівці відділення опанували і широко запровадили в практику сучасні малоінвазивні втручання:

  • ультразвукову факоемульсифікацію (УЗФЕК) – «золотий стандарт» у лікуванні катаракти (щорічно виконується більше 1300 операцій);
  • лазерну терапію у лікуванні діабетичної ретинопатії та інших уражень сітківки, глаукоми та внутрішніх оболонок ока;
  • трабектомію – діатермічне лікування глаукоми;
  • комбіноване лікування катаракти та глаукоми одночасним проведенням УЗФЕК та трабектомії – методику, яку зараз виконують лише в НДІ очних хвороб ім. В.П.Філатова та центрі мікрохірургії ока м.Київ;
  • імплантацію Ex-pressдренуючого пристрою при глаукомі;
  • імплантацію інтраокулярних лінз у лікуванні прогресуючих аномалій рефракції (короткозорості, далекозорості, астигматизму).

У 2013 році на базі відділення було створено Центр мікрохірургії ока та лазерних технологій.

 

Теги: