Доводимо до відома! З 01.04.2020р. КНП "ХОКЛ" ХОР працює по п'ятиденному робочому графіку з двома вихідними: субота і неділя!
У 1959 році у лікарні було створено рентген-радіологічне відділення, яке до 1977 року очолював Є. В. Голинський. У подальшому завідувачами рентгенологічної служби лікарні багато років були висококваліфіковані лікарі Л.Я. Логвіненко та Л.І.Іщенко.
Основним напрямком роботи відділення є проведення діагностичних рентгенівських досліджень в обласній консультативній поліклініці, діагностичному центрі та стаціонарних відділеннях лікарні. Протягом року в лікарні виконується близько 50 тисяч рентгенівських досліджень.
Зав.відділенням – Іщенко Сергій Олександрович
Лікарі:
-вища категорія:
-перша категорія:
-друга категорія:
Старша медична сестра Арутіна Оксана Сергіївна, тел 49 61 40
Відділення має усе необхідне для надання якісної діагностичної допомоги:
У 2013 році відділення дооснащено сучасним рентген-діагностичним комплексом експертного класу з функцією цифрової рентгеноскопії (єдиний по області).
У 1991 році у лікарні було введено магнітно-резонансний томограф (1,5 Т), що надало можливість візуалізувати захворювання центральної нервової системи, паренхіматозних органів та органів малого тазу, кістково-м’язової системи. Очолює роботу кабінету досвідчений лікар Харлан В.І. – ініціатор запровадження методу в лікарні.
Телефон кабінету МРТ (0552) 49 25 48
Сьогодні у кабінеті МРТ запроваджено такі сучасні методики:
Протягом року виконується більше 17 тисяч досліджень.
МРТ (Магнітно-резонансна томографія) - метод дослідження внутрішніх органів людини з використанням фізичного явища ядерно-магнітного резонансу. Метод заснований на вимірюванні електро-магнітного відгуку атомів водню на порушення їх певною комбінацією електро-магнітних хвиль в постійному магнітному полі високої напруженості.
Основні переваги магнітно-резонанснойтомографіі:
За допомогою магнітно-резонансної томографії можливо дослідження самих мікроскопічних структур:
Протипоказання до проведення МРТ
Техніка проведення МРТ.
Під час проведення дослідження пацієнт лежить нерухомо всередині спеціальної камери. З метою зниження шумового ефекту від роботи приладу пацієнтові одягають навушники, тривалість дослідження становить 15 - 20 хвилин, протягом яких потрібно лежати без руху, саме тому у дітей молодшого віку дослідження проводиться під короткочасною внутрішньовенною анестезією.
Підготовка до МРТ-дослідження.
Потрібно вийняти з кишень і зняти з себе ВСЕ металеві предмети (мобільниетелефони, монети, прикраси, шпильки, ключі і тд), так як, вони можуть бути притягнуті магнітним полем з великою швидкістю, нанести травму пацієнту або медичному персоналу і надовго вивести з ладу томограф!
Магнітно-резонансне дослідження проходить в положенні лежачи. Для кожного дослідження виконується певна укладання. У стандартний набір укладок пацієнтів входять наступні варіанти: лежачи на спині головою вперед, лежачи на спині ногами вперед, лежачи на животі руки вздовж тіла, лежачи на животі з витягнутою вперед рукою.
У 2005 році операційну хірургічного відділення було оснащено рентгендіагностичним апаратом з С-подібною дугою (Apelem), що надало можливість розпочати операції на судинах та опорно-руховій системі під рентген-контролем.
У 2009 році введено в дію 16-ти зрізовий мультиспіральний комп’ютерний томограф (МСКТ) і зроблено новий крок у поліпшенні діагностики. Очолює роботу кабінету висококваліфікований лікар Панченко Д.І.
Телефон кабінету МСКТ (0552) 46 09 96
Сьогодні у кабінеті комп’ютерної томографії, разом із звичайними дослідженнями, виконуються методики болюсного посилення (з визначенням швидкості та часу введення контрасту): ангіографія судин головного мозку, шиї, легень, середостіння та печінки, а також дослідження черевної порожнини. Важливим аспектом цієї технології є оцінка стану вищевказаних органів при ситуаціях, що загрожують життю хворого і потребують проведення невідкладних лікувальних заходів: травматичному пошкодженні органів, гострого болю в грудній клітці, гострому животі, інсультах тощо; значно посилюються можливості пошуку та диференціації пухлинних новоутворень усіх локалізацій. Щороку виконується близько 12 тисяч досліджень. Призначення на дослідження: На даний момент каб. МСКТ виконує повний комплекс досліджень
Безпеку експлуатації високотехнологічного обладнання лікарні і області забезпечують фахівці рентген-радіологічного відділення, яке багато років очолює висококваліфікований фахівець Остра Л.О. Поруч з нею працюють досвідчені фахівці: інженер-радіолог Молодчикова Н.І. та технік-дозиметрист Шлапак Т.С. Відділення має атестовану дозиметричну лабораторію.
Теги: