телефони лікарні та обласної консультативної поліклініки

Приймальне відділення

(066) 387-1201

 

(093) 511-6781

Mobile menu

Доводимо до відома! З 01.04.2020р. КНП "ХОКЛ" ХОР працює по п'ятиденному робочому графіку з двома вихідними: субота і неділя!

Відділення є єдиним в області спеціалізованим центром з надання медичної допомоги хворим, як з опіковою травмою, відмороженнями, так і з дефектами шкіри різного походження - післяопіковими, посттравматичними, вродженими, набутими (контрактура Дюпюітрена, сіндактілії, алопеції, пігментні невуси та інше).

З 1997 року відділенням завідує лікар вищої кваліфікаційної категорії С.Ю. Волченко.

Опікове відділення Херсонської обласної лікарні, одне з перших в Україні, відкрито в 1964 році. З дня заснування і до 1997 року відділенням завідував висококласний фахівець - Ігор Євгенович Король. За роки його керівництва у відділенні впроваджені сучасні методи лікування потерпілих з опіками, у т.ч. лікування в абактеріальному середовищі, аплікаційну сорбцію, екстракорпоральну детоксикацію, вдосконалено техніку оперативних втручань. В області було створено чітку систему етапного лікування постраждалих від опіків, що дозволило суттєво знизити смертність від опікових травм.

Співробітники відділення

Хорольський Олександр Іванович – лікар комбустіолог другої кваліфікаційної категорії. Тріхолог. Косметолог.

 

Волченко Сергій Юрійович – лікар-комбустіолог, завідуючий відділенням, вища кваліфікаційна категорія.

 

 

Долгіх Валерій Вікторович  – лікар-комбустіолог, вища кваліфікаційна категорія.

 

 

Круподер Наталя Миколаївна – лікар-комбустіолог, перша кваліфікаційна категорія.

 

 

Хорольський Олександр Іванович – лікар комбустіолог другої кваліфікаційної категорії. Тріхолог. Косметолог.

 

Волченко Дмитро Сергійович – лікар комбустіолог.

Лікарі відділення є членами Української асоціації пластичних хірургів -комбустіологів (УПЛАСКО)


 

Лікувальна  робота

  • Раннє хірургічне та традиційне лікування глибоких та поверхневих опіків та відморожень
  • Консервативне лікування термічної травми
  • Вільна пересадка шкіри (пластика розщепленими, повношаровими аутотрансплантатами).
  • У відділені виконується ліпосакція всіх частин тіла з надлишком жирової тканини.
  • З 2016 року виконується Ліпосакційна ригатотомія з ліпографтингом, ліпомоделюванням та ліпофілінгом усіх частин тіла, для корекції вікових і посттравматичних змін обличчя і контурів тіла.
  • Невільні види пластик (італійська, індійська, пластика філатовським стеблом), ротаційні та інші види місцевої пластики) при глибоких опіках,  травмах та станах з оголенням кісток, сухожилків, суглобних поверхонь.
  • Широко застосовується при лікуванні поверхневих та глибоких опіків ліофілізована ксеношкіра (виробництва НПФ "Комбустіолог", м.Тернопіль), сучасні синтетичні ранові покриття  що сприяє більш швидкому загоєнню ран, робить більш безболісними перев'язки. Ксеношкіра з успіхом може використовуватися для тимчасового закриття оголених, бідно постачаємих кров'ю тканин (кості, апоневроз, сухожилки та інше).
  • Усунення дефектів шкіряного покрову любої етіології та локалізації.
  • Корекція рубців будь-якої етіології.
  • Застосування радіохвильового апарату «Сургітрон»  в  хірургічному лікуванні.
  • Видалення  новоутворень шкіри з пластикою дефектів.
  • Ліквідація деформацій, дефектів розвитку шкіряного покрову за допомогою експандерної дерматензії (в том числі ліквідація алопецій різноманітного походження, пігментних плям та інше).
  • Хірургічне лікування контрактури Дюпюітрена.
  • Лікування трофічних виразок, пролежнів різної етіології та локалізації, після опікових рубців,  за допомогою сучасних методик: застосування гідро колоїдних, гідрогелевих покриттів PRP – методу (аплікації та мікроін’єкції). та інші.
  • Відновлення андрогенних, вогнищевих, травматичних та після травматичних алопецій.
  • Компресійна терапія після опікових та після травматичних патологічних рубців.
  • Силіконові пластини (один із самих ефективних методів лікування рубців, в т. ч. келоїдних). 
  • Фізіотерапевтичне лікування рубців: широкий спектр апаратного лікування, лікувальна фізкультура.
  • Широко застосовується при лікуванні поверхневих та глибоких опіків ліофілізована ксеношкіра (виробництва НПФ "Комбустіолог", м. Тернопіль), що сприяє більш швидкому загоєнню ран, робить більш безболісними перев'язки. Ксеношкіра з успіхом може використовуватися для тимчасового закриття оголених, бідно постачаємих кров'ю тканин (кості, апоневроз, сухожилки та інше).
  • В зв’язку з придбанням нових дерматомів, пересаджені аутотрансплантати васкуляризуються набагато швидше з добрим естетичним ефектом, донорські місця гояться в двічі швидше.

Методика ефективна при лікуванні гострих та хронічних ран. 

Використання цієї технології прискорює перебіг усіх фаз ранового процесу, сприяючи нормалізації репаративно-регенераторних (відновних) процесів. 

  

Вакуум- терапію успішно застосовується для лікування ран різної етіології: гострих травматичних ран, опіків, пролежнів, гнійних ран і трофічних виразок, а також при синдромі діабетичної стопи.

Перевага методу у наступному:

1. Ліквідація запалення призводить до зменшення або навіть зникнення болів, що відзначається хворими вже на 2-3 день терапії. 

2. При вакуум-терапії хворі не потребують болісних перев'язок і видалення омертвілих тканин, зменшується небезпека виникнення ускладнень та кількості випадків хірургічного втручання. 

3. Безболісне очищення рани з формуванням багатої судинами ранової поверхні дозволять (при необхідності) виконати пересадку шкіри з гарантованим гарним результатом.

Липофиллинг —   методика коррекции возрастных и посттравматических изменений лица и контуров тела, суть которой заключается в трансплантации (пересадке) собственной жировой ткани пациента из одной зоны в другую.

Липомоделирование — малотравматичная пластическая операция, предполагающая использование собственного жира для устранения косметических дефектов тела. Данный вид коррекции восстанавливает контуры фигуры, выравнивает рельеф. Процедура липомоделирования появилась в начале 21 века, её методика постоянно совершенствуется. Липомоделирование помогает убрать неровности на теле, например, омолодить кисти рук.

Применение липофиллинга и липомоделирования

Показания: 

  1. Коррекция, моделирование и восстановление дефектов кожного покрова любой локализации.
  2. Малоинвазивное восстановление подкожной жировой клетчатки после перенесенной   травмы или гнойно-воспалительного процесса.
  3. А также   коррекция возрастных изменений:

-  Устранение носогубных складок

-  Устранение слезных борозд

-  Коррекция формы подбородка и скуловых областей

-  Увеличение груди

-  Исправления кривизны ног

-  Омоложение рук

-  Коррекции формы ягодиц

-  Увеличения губ и коррекции их контура

Методика введения собственной жировой ткани одобрена ведущими специалистами Европы], а сам липофиллинг отмечен как наименее травматичный способ коррекции контуров тела - собственный жир совместим с тканями, не может вызывать аллергических реакций и прочих осложнений.

Как и любая другая операция, липофилинг имеет общие противопоказания:

- Патологии и заболевания внутренних органов.

- Сахарный диабет

- Болезни сосудов, в частности атеросклероз.

- Инфекционные заболевания различного происхождения.

- Онкологические заболевания.

- Нарушения свёртываемости крови.

Липофилинг рекомендован с 18 лет.

Техника выполнения:

Забор биоматериала:
 

Разделение биоматериала на фракции:

Аутотрансплантация биоматериала:

 

 

Пример № 1.

Больной В. 12лет., пренёс ожог правой щеки 2012году. Через полгода сформировался келоидный рубец правой щеки. В 2015 году была выполнена комбинированная пластика(иссечение келоидного рубца+пластика местными тканями), остался косметический дефект минус ткань правой щеки. В 2017 году была выполнена липосакционная ригатотомия с липографтингом и липомоделированием правой щеки.

  

Пример №2.

Больная Т. 28 лет., пренесла в 2015 году фурункулез лица и туловища. С 2015 года по 2017р., прошла множество косметологических манипуляций. 08.12.2017 года виполнена липосакционная ригатотомия с липофилингом лица в зонах рубцевания.

  

Липофилинг имеет множество положительных сторон:

  • Высокая безопасность. Как получение жировой ткани, так и ее введение переносится пациентом достаточно легко и редко вызывает осложнения.
  • Отсутствие аллергических реакций. Ткань «собственного производства» исключает иммунный конфликт и реакции отторжения, возникающих при введении трансплантатов и наполнителей из чужеродных материалов.
  • Вмешательство проводится под местной анестезией или кратковременным внутривенным наркозом, что позволяет уменьшить отрицательное влияние общего обезболивания на организм.
  • Сама процедура выполняется достаточно быстро (от 30 минут до 2 часов) и носит амбулаторный характер, что комфортно для пациента.
  • Малая продолжительность послеоперационного периода (восстановление обычно не занимает более двух недель).
  • Универсальность метода. Врач может скорректировать практически любую проблемную область тела.
  • Минимальная травматизация кожи во время процедуры и отсутствие швов делает следы воздействия незаметными.
  • Жировая ткань богата стволовыми клетками, подкрепляющими омолаживающий эффект.
  • Отсутствие возрастных ограничений.
  • Сочетаемость с другими косметическими процедурами (подтяжкой лица, абдоминопластикой и др.).

 

Сургитрон - апарат безконтактного високорадіочастного розтину тканин.


Переваги апарату
Одним з основних переваг застосування «холодного» радіоножа можна впевнено назвати відсутність ускладнень, низьку травматичність і відсутність післяопераційного відновлення. До позитивних ефектів лікування Сургитроном  відносяться:
• операції проводяться при поверхневій або місцевою анестезією;
• короткий термін втручання;
• відсутність шрамів, рубців, безболісність процедури;
• відсутність рецидивів та ускладнень;

• чудовий косметичний ефект;
• методика онкобезпечна;
• дозволяє отримувати якісні зразки для проведення гістологічних досліджень;
• виключена небезпека кровотеч;
• на місці дії радіоножа не залишається струпа, ранка заживає повністю за 5-7 днів;
• відсутня необхідність у знеболювальних засобах після операції.

Застосування апарату дозволяє знизити ризики оперативного втручання і значно скоротити післяопераційний період. До переваг методики відносяться також порівняно низька вартість і швидке відновлення працездатності.


Консультативна робота 

Консультативний  прийом амбулаторних хворих здійснюється щоденно в опіковому відділенні ХОКЛ з 13  по 14 годину. Не відкладні консультації стаціонарним хворим в лікувальних закладах області забезпечується  черговим комбустіологом ОТЦЕМД (т. 42 26 28)


Навчально-методична робота

На базі відділення проводяться куси  інформатики та стажування для хірургів Херсонської області.

Лікарі відділення являються викладачами з хірургії Херсонського медичного коледжу. Щороку десятки лікарів та середніх медичних працівників проходять навчання на базі відділення.

Наукова робота

За останні роки були здійснені наступні публікації у  науково медичних виданнях:

  • «К вопросу инфекции в ожогоовом стационаре» у журналі «Вестник неотложной и восстановительной хирургии», с.258-260, №  2, 2005;
  • «Деякі питання з практики лікування хворих із відмороженнями», у журналі «Шпитальна хірургія» с.81-85,   №2, 2007.
  • «Юрій Вороной: громадянин, хірург, вчений..».  «Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров’я України» №1 2008р.

Лікарі постійно  приймають участь в роботі   науково-практичних конференціях, з’зїдах, семінарах.

Дивіться також відеоінформацію "Допомога при опіках"

Теги: