Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в Twitter

телефон лікарні

Телефон для довідок

(0552) 42-21-25

Mobile menu

Відділення є єдиним в області спеціалізованим центром з надання медичної допомоги хворим, як з опіковою травмою, відмороженнями, так і з дефектами шкіри різного походження - післяопіковими, посттравматичними, вродженими, набутими (контрактура Дюпюітрена, сіндактілії, алопеції, пігментні невуси та інше).

З 1997 року відділенням завідує лікар вищої кваліфікаційної категорії С.Ю. Волченко.

Опікове відділення Херсонської обласної лікарні, одне з перших в Україні, відкрито в 1964 році. З дня заснування і до 1997 року відділенням завідував висококласний фахівець - Ігор Євгенович Король. За роки його керівництва у відділенні впроваджені сучасні методи лікування потерпілих з опіками, у т.ч. лікування в абактеріальному середовищі, аплікаційну сорбцію, екстракорпоральну детоксикацію, вдосконалено техніку оперативних втручань. В області було створено чітку систему етапного лікування постраждалих від опіків, що дозволило суттєво знизити смертність від опікових травм.

Співробітники відділення

 

Волченко Сергій Юрійович – лікар-комбустіолог, завідуючий відділенням, вища кваліфікаційна категорія.

 

 

Долгіх Валерій Вікторович  – лікар-комбустіолог, вища кваліфікаційна категорія.

 

 

Круподер Наталя Миколаївна – лікар-комбустіолог, перша кваліфікаційна категорія.

 

 

Хорольський Олександр Іванович – лікар-комбустіолог, лікар-спеціаліст.

 

Лікарі відділення є членами Української асоціації пластичних хірургів -комбустіологів (УПЛАСКО)


 

Лікувальна  робота

 • Раннє хірургічне та традиційне лікування глибоких та поверхневих опіків та відморожень
 • Консепвативне лікування термічної травми
 • Вільна пересадка шкіри (пластика розщепленими, повношаровими аутотрансплантатами).
 • Невільні види пластик (італійська, індійська, пластика філатовським стеблом), ротаційні та інші види місцевої пластики) при глибоких опіках,  травмах та станах з оголенням кісток, сухожилків, суглобних поверхонь.
 • Широко застосовується при лікуванні поверхневих та глибоких опіків ліофілізована ксеношкіра (виробництва НПФ "Комбустіолог", м.Тернопіль), сучасні синтктичні ранові покриття  що сприяє більш швидкому загоєнню ран, робить більш безболісними перев'язки. Ксеношкіра з успіхом може використовуватися для тимчасового закриття оголених, бідно постачаємих кров'ю тканин (кості, апоневроз, сухожилки та інше).
 • Усунення дефектів шкіряного покрову любої етіології та локалізації.
 • Корекція рубців будь-якої етіології.
 • Застосування радіохвильового апарату «Сургітрон»  в  хірургічному лікуванні.
 • Видалення  новоутворень шкіри з пластикою дефектів.
 • Ліквідація деформацій, дефектів розвитку шкіряного покрову за допомогою експандерної дерматензії (в том числі ліквідація алопецій різноманітного походження, пігментних плям та інше).
 • Хірургічне лікування контрактури Дюпюитрена.
 • Лікування трофічних виразок, пролежнів різної етіології та локалізації, після опікових рубців,  за допомогою сучасних методик: застосування гідроколоїдних, гідрогелевих покриттів PRP – методу (аплікації та мікроін’єкції). та інші.
 • Відновлення андрогенних, вогнищевих, травматичних та після травматичних алопецій.
 • Компресійна терапія після опікових та після травматичних патологічних рубців.
 • Силіконові пластини (один із самих ефективних методів лікування рубців, в т. ч. келоїдних). 
 • Фізіотерапевтичне лікування рубців: широкий спектр апаратного лікування, лікувальна фізкультура.
 • Широко застосовується при лікуванні поверхневих та глибоких опіків ліофілізована ксеношкіра (виробництва НПФ "Комбустіолог", м.Тернопіль), що сприяє більш швидкому заживленню ран, робить більш безболісними перев'язки. Ксеношкіра з успіхом може використовуватися для тимчасового закриття оголених, бідно постачаємих кров'ю тканин (кості, апоневроз, сухожилки та інше).

Методика ефективна при  лікуванні гострих та хронічних ран. 

Використання цієї технології прискорює перебіг усіх фаз ранового процесу, сприяючи нормалізації репаративно-регенераторних (відновних) процесів. 

  

Вакуум- терапію успішно застосовується для лікування ран різної етіології: гострих травматичних ран, опіків, пролежнів, гнійних ран і трофічних виразок, а також при синдромі діабетичної стопи.

Перевага методу у наступному:

1. Ліквідація запалення призводить до зменшення або навіть зникнення болів, що відзначається хворими вже на 2-3 день терапії. 

2. При вакуум-терапії хворі не потребують болісних перев'язок і видалення омертвілих тканин, зменшується небезпека виникнення ускладнень та кількості випадків хірургічного втручання. 

3. Безболісне очищення рани з формуванням багатої судинами ранової поверхні дозволять (при необхідності) виконати пересадку шкіри з гарантованим гарним результатом.

 


Консультативна робота 

Консультативний  прийом амбулаторних хворих здійснюється щоденно в опіковому відділенні ХОКЛ з 13  по 14 годину. Не відкладні консультації стаціонарним хворим в лікувальних закладах області забезпечується  черговим комбустіологом ОТЦЕМД (т. 42 26 28)


Навчально-методична робота

На базі відділення проводяться куси  інформатики та стажування для хірургів Херсонської області.

Лікарі відділення являються викладачами з хірургії Херсонського медичного коледжу. Щороку десятки лікарів та середніх медичних працівників проходять навчання на базі відділення.

Наукова робота

За останні роки були здійснені наступні публікації у  науково медичних виданнях:

 • «К вопросу инфекции в ожогоовом стационаре» у журналі «Вестник неотложной и восстановительной хирургии», с.258-260, №  2, 2005;
 • «Деякі питання з практики лікування хворих із відмороженнями», у журналі «Шпитальна хірургія» с.81-85,   №2, 2007.
 • «Юрій Вороной: громадянин, хірург, вчений..».  «Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров’я України» №1 2008р.

Лікарі постійно  приймають участь в роботі   науково-практичних конференціях, з’зїдах, семінарах.

Дивіться також відеоінформацію "Допомога при опіках"

Теги: