Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в Twitter

телефони лікарні та обласної консультативної поліклініки

Телефон для довідок

(0552) 42-21-25

Реєстратура поліклініки

(0552) 49-92-43

Mobile menu

Доводимо до відома! З 01.04.2020р. КНП "ХОКЛ" ХОР працює по п'ятиденному робочому графіку з двома вихідними: субота і неділя!

Кіста нирки - доброякісне утворення у вигляді порожнини з рідким вмістом. В більшості випадків клінічні прояви, симптоми для цієї патології відсутні або незначні. Кіста нирки часто є діагностичною знахідкою при ультразвуковому обстеженні нирок, що ще раз підтверджує важливість профілактичних оглядів.

Детальніше: Видалення кісти нирки

Гострий риносинусит — це гостре респіраторне захворювання, а саме запальний процес, який виникає водночас у слизовій оболонці носа і навколоносових пазухах. Значний внесок у вирішення цієї проблеми зробив Європейський погоджувальний документ щодо лікування риносинуситу та поліпозу носа (European Position Paper on Rhinosinusitis and Nasal Polyps — EPOS). Цей документ витримав уже декілька редакцій, кожна наступна з яких доповнює попередню. Останній погоджувальний документ вийшов у лютому 2020 р

Детальніше: Гострий риносинусит

Плануємо сім’ю – плануємо власну долю

 

Коли хтось вживає слова «планування сім’ї», то мова, зрозуміло, не про визначення дати весілля. Насамперед йдеться саме про дітей: коли їх мати та скільки, і як зробити, щоб такі важливі, визначальні моменти в житті, як поповнення в сім’ї, наставали тоді, коли цього хочуть чоловік та жінка. Іншою стороною цього питання є контрацепція – які методи застосовувати із усього різноманіття, що пропонує сучасна медицина. Однак у будь-якому випадку: що б не вибрали чоловік чи жінка для запобігання небажаної вагітності, це з усіх точок зору – і етичних, і моральних, і суто в контексті особистого здоров’я – на тисячу відсотків краще, аніж аборт! Як уникнути такої неприємної ситуації, як берегти репродуктивне здоров’я, як зробити інтимне життя здоровим та комфортним? Ці питання постійно потребують відповіді, до них повертаються знову і знову, не залежно від віку чи соціального статусу. Бо в них відображається життя, – індивідуальні, особливі моменти кожного, через які неможливо переступити, які нереально оминути, і краще, все ж таки, вирішити вчасно. 

Детальніше: Контрацепція чи потрібна вона

ВИЗНАЧЕННЯ ТА ЕТІОПАТОГЕНЕЗ

Рак щитоподібної залози — злоякісна пухлина, яка походить:

1) із фолікулярних клітин щитоподібної залози 

а) раки диференційовані (≈90 % випадків) — папілярний рак (більшість) і фолікулярний рак та

б) недиференційований рак (анапластичний).

Детальніше: Рак щитоподібної залози

Головные боли - патология очень распространенная, не менее 86 – 90% населения периодически испытывают головную боль.

Детальніше: Головные боли

Спирография — метод графической регистрации изменений легочных объемов при выполнении естественных дыхательных движений и волевых форсированных дыхательных маневров. Спирография позволяет получить ряд показателей, которые описывают вентиляцию легких. В первую очередь, это статические объемы и емкости, которые характеризуют упругие свойства легких и грудной стенки, а также динамические показатели, которые определяют количество воздуха, вентилируемого через дыхательные пути во время вдоха и выдоха за единицу времени. Показатели определяют в режиме спокойного дыхания, а некоторые — при проведении форсированных дыхательных маневров.

Детальніше: Спирография - как метод иследования внешнего дыхания

Для большинства наших соотечественников название этого заболевания «рассеянный склероз» - звучит странно и малопонятно, но это название тяжелого заболевания нервной системы, часто поражающего лиц молодого возраста и  приводящее к инвалидности.  Хотя   в разговорной речи «склерозом» часто называют нарушение памяти в пожилом возрасте, название «рассеянный склероз» не имеет отношения ни к старческому «склерозу», ни к рассеянности внимания. «Склероз» в данном случае означает «рубец», а «рассеянный» означает «множественный», поскольку отличительная особенность болезни — наличие рассеянных по всей центральной нервной системе очагов склероза, замены нормальной нервной ткани на соединительную - рубцовую.

Детальніше: Что мы знаем о рассеянном склерозе?

Еректильна дисфункція (ЕД) в чоловіків (імпотенція) – це тривала неспроможність досягнути та утримувати ерекцію, достатню для виконання задовільного статевого акту. Хоча ЕД — доброякісне захворювання, воно пов’язане з станом фізичного та психологічного здоров’я та має великий вплив на якість життя як хворих, так і їх партнерів та членів сімей.

Детальніше: Сучасні методи лікування еректильної дисфункції