Доводимо до відома! З 01.04.2020р. КНП "ХОКЛ" ХОР працює по п'ятиденному робочому графіку з двома вихідними: субота і неділя!
Рак прищитоподібних залоз (РПЩЗ) - рідкісне злоякісне захворювання, що виникає спорадично або зустрічається у вигляді генетичного синдрому. У хворих з РПЩЗ, як правило, спостерігається тяжкий перебіг гіперпаратиреозу внаслідок значного підвищення рівнів кальцію та паратгормону (ПТГ) у крові.
Детальніше: Рак прищитоподібних залозОстанні десятиліття ультразвукове дослідження опорнорухового апарату широко використовується в практиці ортопедів-травматологів, ревматологів, невропатологів та інших фахівців. Це обумовлено значною інформатвністю та достовірністю методу.
Детальніше: Про ультразвукову діагностикуУЗД нирок - простий, безпечний і швидкий спосіб оцінити стан і роботу нирок дитини без болю і дискомфорту для нього. Обстеження може проводитись з перших днів життя, так як процедура безпечна для дітей будь-якого віку.
УЗД нирок є елементом скринінгового УЗД дітей у віці одного - півтора місяців, і проводиться для виключення патологій розвитку нирок.
Детальніше: Ультразвукова діагностика захворювань нирок та сечового міхура у малюківПлан лікування раку молочної залози залежить від типу захворювання, стадії, розміру пухлини і чутливості клітин до гормонів. Обов’язково проводиться хірургічна операція. Додатково може бути призначена хіміотерапія, радіотерапія, протигормональне лікування і таргетна терапія.
Детальніше: ЛІКУВАННЯ РАКУ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИМолочна залоза — дзеркало гормонального фону жінки.
Вона є органом-мішенню для як мінімум 15 гормонів, змінюється на фоні менструального циклу, періоду вагітності, годування грудьми, вікової інволюції. Ці зміни визначаються функцією гіпоталамічних нейрогормонів, гормонів гіпофізу, яєчників, надниркової і щитоподібної залози.
Детальніше: Пухлини молочних залоз. Профілактика, раннє виявлення та лікуванняТазостегновий суглоб – один з найбільш великих суглобів людини, відноситься до групи горіхоподібних суглобів. Така форма суглоба забезпечує максимально можливий обсяг рухів.
Детальніше: УЗД тазостегнового суглобу
15 вересня - Світовий день боротьби з лімфомами
За даними Центру медичної статистики МОЗ України, щороку в Україні фіксується понад 3,5 тисячі нових випадків лімфоми. Найчастіше такі злоякісні пухлини з’являються у дорослих (98% від усіх випадків).
Лімфоми – група злоякісних новоутворень, що вражають лімфатичну систему людини. Згідно гістологічної класифікації розрізняють 2 основні групи лімфом - хвороба Ходжкіна (по старій номенклатурі - лімфогранулематоз) і неходжкінські лімфоми (В- і Т-клітинні лімфоми). У структурі загальної онкозахворюваності лімфоми становлять близько 3,5% випадків.
На сьогодні чітко не визначені причини виникнення лімфом, проте відомо, що до можливих факторів ризику даного онкозахворювання можна віднести вік хворих (молодий і середній), стать (частіше хворіють чоловіки), спадковість, носійство вірусу Епштейн-Барра, ослаблений імунітет (вірусним або інфекційним процесом), вплив радіації і хімічних речовин на організм і ін.
При деяких варіантах причина захворювання невідома, а при інших уже встановлена. Ризик розвитку неходжкінських лімфом вище у хворих, які страждають на ВІЛ. Доведена роль віруса Епштейна-Барр в розвитку лімфоми Беркіта. Відомо, що бактерія Helicobacter-pylori є причиною розвитку лімфоми, яка уражає шлунково-кишковий тракт (MALT-лімфома). Також доведена роль Chlamydia psittaci у розвитку МALT-лімфоми з ураженням ока і роль вірусу гепатиту С у розвитку лімфоми селезінки.
Водночас, ефективність лікування залежить саме від часу виникнення лімфоми: що раніше діагностували, то ефективнішим буде лікування. Тому дуже важливо регулярно (1 раз на рік) проходити профілактичний огляд у свого терапевта чи сімейного лікаря.
До перших симптомів захворювання можна віднести збільшення лімфатичних вузлів різних груп (шийних, середостіння і ін). Потім може з'явитися загальна слабкість нічна профузна пітливість, періодичне підвищення температури тіла, шкірні короста, прогресуюча втрата ваги, порушення травлення (симптоми пухлинної інтоксикації).
Найбільш важливим в діагностиці лімфом є проведення біопсії збільшених лімфовузлів з подальшим їх морфологічним дослідженням (гістологічне та імуногістохімічне дослідження).
Проведення комп'ютерної томографії органів грудної та черевної порожнин, позитронно-емісійної томографії, дані лабораторних методів дослідження (загальний, біохімічний аналіз крові, загальний аналіз сечі, скринінг вірусних гепатитів), біопсія кісткового мозку (якщо недоступна позитронно-емісійна томографія) дозволять стадіювати хворобу, виробити правильну тактику лікування і уточнити прогноз захворювання.
До основних методів лікування злоякісних лімфом відносять хіміотерапію, променеву і таргетну терапію, а точніше їх комбіноване (одночасне або послідовне) застосування.
Ефективність лікування і прогноз захворювання залежать від своєчасного діагностування, уточнення морфологічного типу і правильного стадіювання лімфоми, а також від призначення найбільш адекватної терапії з урахуванням індивідуальних особливостей кожного випадку захворювання.
Рак шийки матки - одне з найпоширеніших онкологічних захворювань, що багато років посідає друге місце в структурі смертності жінок. Щорічно у світі цю пухлину виявляють в 700 тис. пацієнток.
Детальніше: Діагностичне значення кольпоскопії в ранній діагностиці захворювань шийки матки