Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в Twitter

телефони лікарні та обласної консультативної поліклініки

Телефон для довідок

(0552) 42-21-25

Реєстратура поліклініки

(0552) 49-92-43

Mobile menu

На початку липня 2014 року у нейрохірургічному відділенні Херсонської обласної клінічної лікарні (завідувач  - кмн Леонтьєв О.Ю.) вперше виконали кифопластику  - малоінвазивну процедуру із введенням у порожнину тіла зламаного внаслідок остеопорозу хребця особливого цементуючого матеріалу.

У хворої, якій було здійснено цю операцію, внаслідок остеопорозу, тобто зниження щільності кісткової тканини, при мінімальній травмі розвинувся перелом другого поперекового хребця 2-3 ступеня. При цьому відзначався стійкий больовий синдром. Тіло зламаного хребця було значно знижено по висоті, що негативно впливало на всю форму хребетного стовпа. Була явна загроза формування горба в місці перелому. 

 

На відміну від вертебропластики, кифопластика включає в себе додатковий етап - до введення цементуючого матеріалу в тіло ураженого хребця вводиться спеціальний балон, який повільно роздувається. Мета цього етапу - відновлення висоти хребця, що зменшує його деформацію. Після такої процедури у більшості пацієнтів відновлюється їх звичайна активність.

Таку операцію хворій було виконана в умовах спеціально обладнаної рентген-операційної нашої лікарні. Під місцевою анестезією, в тіло хребця були введені 2 голки, через які були введені спеціальні балони. За допомогою шприців-нагнітачів в балони вводився контраст під рентген-контролем і контролем тиску на манометрах. Балони дозволили значно розправити тіло хребця. Після цього балони були видалені, а замість них введено кістковий цемент, який застиг і утримав розправлене тіло хребця в досягнутому положенні. 

Через 4 години хвора була піднята на ноги і відзначила повне припинення болю. Через кілька днів вона була виписана додому без відчуттів болю.

Таким чином, лікарями було досягнуто  встановлену мету – усунено біль внаслідок перелому хребця, стабілізовано хребет і відновлено по можливості висоту хребця після остеопорозного перелому.

Кифопластика – відносно нова методика, була схвалена до запровадження починаючи з 1998 року. До речі, у відділенні ортопедії та травматології нашої лікарні виконуються і вертебропластика і кифопластика (при компресійних переломах 1-2 ступенів) – до 20 операцій на рік. 

Проте широка поширеність остеопорозу (основної причини таких переломів) серед населення, особливо у жінок після 50 років, змусила нейрохірургів також опанувати цю  малотравматичну та дуже ефективну методику. 

Але нагадуємо нашим читачам, що перший остеопорозний перелом хребця збільшує ризик подальших переломів в п'ять разів. Ось чому так важливо проводити профілактику цих переломів і лікування остеопорозу до того, як розвинулися переломи хребців. 

 

Ми бажаємо Вам здоров’я

 

Теги: